Карантин в Україні / фото УНІАН

Через загрозу епідемії коронавірусу нового типу COVID-19 Кабінет міністрів затвердив обмежувальні заходи, які так чи інакше можуть торкнутися кожного українця. Діяти вони будуть три тижні – з 12 березня до 3 квітня.

УНІАН підготував загальну інформацію про те, які саме обмеження введені в Україні та як це може вплинути на ваше життя.

Карантин у школах та заборона на масові заходи

З 12 березня всі освітні установи – дитячі садки, школи та виші – будуть закриті на карантин. Вимушені канікули також триватимуть три тижні аж до 3 квітня.

Карантин у школах / фото УНІАН

При необхідності карантин, звичайно, можуть продовжити. Хоча, як зазначили в Кабміні, є надія, що відносно скоро поширення коронавірусу піде на спад.

Ще однією обмежувальною мірою, яку затвердив уряд, є рекомендація утриматися від проведення масових заходів за участю 200 і більше осіб.

Виняток – «заходи державної необхідності». Швидше за все, мова йде про засідання Верховної ради та Кабінету міністрів.

А проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, однак без глядачів.

Карантин в Україні: кордон та авіасполучення

Починаючи з 12 березня із 219 пунктів пропуску на українському кордоні будуть працювати тільки 49.

Карантин Україна / фото facebook.com/pg/DPSUkraine

Крім того, через небезпечний вірус Україна офіційно припиняє авіасполучення з Італією, де сьогодні лютує інфекція.

Читайте такожПрем'єр пояснивши, чому саме зараз ввели карантин в Україні«Сьогодні було рішення, і авіакомпанії вже приступили до його реалізації, це фактично скасування авіасполучення з Італією поки. Надалі ми будемо спостерігати в тих країнах, де буде розвиватися параболічно цей вірус, ми також будемо приймати відповідні рішення, рекомендувати авіакомпаніям припиняти авіасполучення. З 219 пунктів пропуску з завтрашнього дня будуть працювати 49 пунктів пропуску на кордонах. Решта будуть закриті для пропуску громадян і транспорту», – повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Карантин в Україні 2020: інші обмеження та плани Кабміну

У переліку затверджених урядом обмежень та запланованих заходів:

  • закупівля засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств і служб, а також для поповнення держрезерву;
  • заборона до 1 червня експорту товарів протиепідемічного призначення (з метою забезпечення населення необхідними засобами захисту);
  • закупівля інфрачервоного обладнання для проведення скринінгу на відстані в міжнародному аеропорту «Бориспіль».

Крім того, Кабмін не виключає обмеження пересувань всередині країни у випадку поширення інфекції.

Карантин 2020 / фото УНІАН

«Якщо цього вимагатиме ситуація, то в майбутньому цей крок можливий. Але це далеке майбутнє, і я сподіваюся, що ми до нього не дійдемо завдяки тим заходам, які приймаємо зараз», – зазначив Денис Шмигаль.

Карантин в Україні: відповідальність за порушення обмежень

У Києві за порушення обмежень столичним торгово-розважальних центрів і приватним школам наразі загрожує адміністративна відповідальність.

Читайте такожУ Києві пояснили обмежувальні заходи через коронавірусЯк зазначив заступник голови КМДА Микола Поворозник, рішення про введення обмежувальних заходів є обов'язковим для всіх установ незалежно від форми власності.

«Ми говоримо про обмежувальні заходи, там є тільки адміністративна відповідальність. Коли, не дай Бог, буде введений режим епідемічного стану через коронавірусну епідемію, тоді буде наставати кримінальна відповідальність», – заявив Поворозник.

Довідка УНІАН. Спалах викликаного новим коронавірусом захворювання була зафіксована в кінці грудня 2019 року в самому густонаселеному місті Центрального Китаю – 12-мільйонному місті Ухань.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно оголосила про пандемію коронавірусу COVID-19.

3 березня в Україні був підтверджений перший випадок інфікування коронавірусом – у чоловіка, який з дружиною повернувся з Італії в Чернівці.