Ілюстрація REUTERS

ЗМІ повідомляють, що перші симптоми захворювання на коронавірус у 70-річної жінки з Радомишля Житомирської області з’явились 3 березня - після того, як вона напередодні відвідувала місцевий музей української домашньої ікони у замку-музеї «Радомисль» Ольги Богомолець та цілувала там ікони.

Про це повідомляє Depo.ua, посилаючись на два незалежних один від одного джерела. 

Одне з цих джерел ЗМІ працює у центральній районній лікарні Радомишльського району, друге займається в Житомирській ОДА питаннями введення у місті Радомишль відсьогодні надзвичайного стану природного характеру об’єктового рівня. 

Відео дня

«За півтора тижня до візиту хворої до музею «Радомисль» у цьому музеї перебувала група туристів з Італії. Вони також цілували там ікони. Хтось із цієї групи, можливо, і заніс коронавірус до Радомишля. І небезпека дуже велика, оскільки через п’ять днів після появи симптомів захворювання ця жінка  була у церкві Радомишля. І там цілувала ікони», - повідомив Depo.ua працівник Житомирської ОДА, який побажав залишитися неназваним.

Читайте такожЗаражена коронавірусом жінка з Житомирської області перебуває у тяжкому стані

Про візит хворої до церкви у Радомишлі 8 березня, вже після появи в неї починаючи з 3 березня симптомів хвороби, повідомив й директор Житомирського обласного лабораторного центру Зіновій Парамонов. «8 березня ця жінка відвідала церкву. Ви всі знаєте, як люди похилого віку йдуть до церкви, йдуть до образу, а потім до нього підходять усі присутні. Це нас хвилює», - зауважив Парамонов. За його словами, зараз триває робота зі священниками, аби виявити людей, які в той день перебували у храмі.

За даними голови Житомирської ОДА Віталія Бунечко, станом на 12 березня на обсервації перебувало шість родичів хворої та четверо її гостей з Радомишля. Ще двоє гостей з Києва також будуть на обсервації. Поки що у рідних жінки коронавірусу не виявили. Бунечко також повідомив, що відсьогодні у місті Радомишль оголошується надзвичайний стан. 

Нагадаємо, що ввечері 12 березня МОЗ повідомило про два нових випадки коронавірусної інфекції в Україні. Зокрема, пенсіонерка з Радомишля, в якої діагностували коронавірус, перебуває у стані середньої тяжкості, має двостороннє запалення легень. 

На час карантину в УГКЦ дозволили не цілувати ікони й слухати служби з дому. Православна церква України також запровадила у своїх храмах обмежувальні заходи через світову пандемію нового коронавірусу. Священникам і парафіянам рекомендують менше цілуватися під час вітання, а також утриматися від цілування ікон.