Иллюстрация \ REUTERS

 В аеропорту «Бориспіль» заарештували вантаж медичних масок вагою 1,5 тонни, які хотіли вивезти до Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) та Італії.

Читайте такожЗнятих з рейсу в "Борисполі" трьох пасажирів залишили в лікарні для дообстеження

Про це під час виїзного засідання уряду за участю президента Володимира Зеленського заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Відео дня

«Вранці в Борисполі заарештували вантаж, півтори тонни медичних масок, які відправляли до Арабських Еміратів та Рима. Це один вантаж, два випадки. Зараз маски конфісковано. Кримінальне провадження має місце, будуть відповідати. Я вважаю, що ці маски повинні працювати на українців», - сказав він.

Своєю чергою, президент Зеленський звернув увагу, що сьогодні така спроба вивезти важливі для країни медичні матеріали є неприпустимою.

«Я просто впевнений, що потрібно таким людям, які не розуміють, що таке закон, не розуміють, що таке здоров'я, не розуміють, як бути єдиною країною в такі складні часи, незважаючи на те, що в нас у питанні з коронавірусом статистика порівняно з іншими країнами одна з найкращих, але ми повинні зробити так, щоб нічого не погіршилось. Якщо люди цього не розуміють... Мені здається, що вони очікували дуже ліберального президента і ліберального уряду, й ми такими є і були, але якщо люди не розуміють, то треба робити жорсткі, серйозні висновки на рівні всіх наших правоохоронних структур», - сказав він .

Як повідомляв УНІАН, цього тижня Кабінет міністрів запровадив заборону на експорт засобів індивідуального захисту протиепідемічного призначення українського виробництва до 6 червня й має намір забезпечити вітчизняні підприємства державним замовленням.