Ілюстрація REUTERS

У Раді національної безпеки та оборони України нагадали про обмеження та спеціальні заходи, що запроваджуються в Україні для запобігання поширенню нового коронавірусу.

Читайте такожЕксперт пояснив, по чому "вдарить" карантин та як уникнути дефіциту продуктів

Як сказано у переданому УНІАН повідомленні прес-служби Апарату РНБО, напередодні Рада під головуванням президента ухвалила рішення "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Згідно з цим рішенням, антикризовий штаб з протидії поширенню в Україні коронавірусу COVID-19 переводиться на цілодобовий режим. Проводитиметься активна інформаційно-роз’яснювальна робота стосовно заходів із запобігання захворюванню на COVID-19 та недопущення його поширення.

З метою запобігання негативному розвитку епідемічної ситуації та забезпечення додержання статті 49 Конституції України Кабінетові міністрів України доручено вжити в ряд заходів.

Зокрема, з 00.00 годин 16 березня на наступні два тижні буде припинено в’їзд на територію України іноземців та осіб без громадянства, за винятком осіб, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території України, та за окремими рішеннями Міністерства закордонних справ України акредитованих працівників дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій тощо.

Також уряд має невідкладно провести комплексний аналіз можливості ефективного реагування системи охорони здоров’я щодо протидії спалаху COVID-19.

Серед першочергових завдань, які має виконати Кабмін, зокрема, комплектування тест-системами для виявлення COVID-19 пунктів пропуску через державний кордон України та контрольних пунктів в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях та Автономної Республіки Крим; невідкладне фінансування виготовлення Інститутом молекулярної біології та генетики Національної академії наук України не менш ніж 200 тис. тестів для ПЛР-діагностики COVID-19.

Також уряд має забезпечити індивідуальними засобами захисту медичного персоналу, працівників правоохоронних органів і аварійно-рятувальних служб, залучених у протиепідемічних заходах, а також осіб, які перебували у контакті з хворими на COVID-19; стимулювати виробництво вітчизняними підприємствами індивідуальних засобів захисту, засобів медичного призначення та спеціалізованого медичного обладнання для надання допомоги хворим на COVID-19.

Ілюстрація REUTERS

Крім того, уряд має внести до парламенту законопроект про непоширення дії закону України "Про публічні закупівлі" на випадки, якщо предметом закупівлі є засоби медичного призначення та спеціалізоване медичне обладнання для надання допомоги хворим на COVID-19.

Читайте такожНевідкладні заходи та рішучі дії: у ДПС посилюють безпеку через коронавірус

Уряд має вжити заходів для, зокрема, забезпечення готовності лікувально-профілактичних закладів до надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та створення резервів медичного обладнання, лікарських засобів, виробів медичного призначення, зокрема засобів індивідуального захисту, а також дезінфекційних засобів; затвердження порядку тимчасової самоізоляції осіб, які мають підозру на захворювання на COVID-19; виділення відповідно до обґрунтованих пропозицій Міністерству охорони здоров’я України коштів для закупівлі лікарських засобів, медичного обладнання, виробів медичного призначення, зокрема засобів індивідуального захисту, призначених для протидії COVID-19.

Також, згідно з рішенням РНБО, відновлюватиметься система протиепідемічного захисту, зокрема, у частині призначення головних державних санітарних лікарів відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

До однієї доби скорочуватимуться терміни митного оформлення вантажів (лікарських засобів, медичного обладнання, виробів медичного призначення для організації боротьби з COVID-19), що надходять в Україну.

Опрацьовуватиметься питання щодо запровадження додаткового матеріального заохочення медичних працівників, які залучені до протиепідемічних та лікувальних заходів, пов’язаних з протидією COVID-19.

Міністерству охорони здоров’я України доручено, зокрема, невідкладно опрацювати разом з Міністерством закордонних справ питання щодо можливості отримання гуманітарної допомоги та закупівлі за кордоном необхідних засобів та обладнання для боротьби з COVID-19; визначити та забезпечити прогнозовану потребу в тест-системах для виявлення COVID-19 та забезпечити постійну наявність таких систем у закладах охорони здоров’я.

Громадянам України рекомендовано утриматися від виїзду за кордон у країни, на території яких зафіксовані випадки COVID-19.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram