Ємець назвав самоізоляцію найкращим способом уберегтися від коронавірусу \ фото УНІАН

Загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи, тому влада має діяти негайно. Зокрема, закрити заклади громадського харчування та ТРЦ. 

Читайте такожПримусова ізоляція та робота з дому: у МОЗ розробили "коронавірусний" законопроект

Про це заявив міністр охорони здоров’я Ілля Ємець. На своїй сторінці в соцмережі він написав, що дехто каже йому, щоб він "не нагнітав ситуації, бо це нібито сіє паніку". "Але нагадаю, що ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду", - зазначив глава МОЗ.

Відео дня

"Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють як усесвітньо відомі політики, актори, так і прості люди. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але й всього світу – це смертельно небезпечна інфекція, коронавірус", - зазначив міністр.

За його словами, світова спільнота не одразу розпізнала масштаби загрози. "На гіркому прикладі інших країн ми бачимо, до чого може призвести зволікання. Кожна година може коштувати сотень, ба навіть тисяч людських життів", - написав міністр.

"Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків", - вважає Ємець.

Він заявив про те, що необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

"Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією. Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики, які перед нами ставить епідемія", - зазначив міністр.

Ємець закликав українців не бути легковажними і не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. "Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких", - підсумував міністр.