Ніхто не знає, скільки реально заражених в Україні є вже. Але скоріш за все — більше, ніж діагностовано.
Про це йдеться в сюжеті ТСН. По-перше, чверть заражені тими, у кого не було жодних симптомів.
"Але навіть ті, хто вже має симптоми, приходять до лікарні, вже заразивши оточуючих. Тож офіційні дані – це лише верхівка айсберга", - кажуть журналісти.
По-друге, науковці вже порахували, що один померлий – це реально сотні інфікованих людей.
Читайте такожМОЗ та Facebook запускають сервіс інформування про коронавірус в Україні
"Отже, одна померла в Радомишлі може означати до 400 вражених коронавірусом українців. Про яких ще ніхто не знає", - йдеться у сюжеті.
Усі ці цифри не для залякування, кажуть епідеміологи, а для прийняття єдиної реальної "пігулки" — карантину.
В Україні поки немає епідемії. У щоденних таблицях звітів з усього світу ми маємо вигляд, як майже чиста від хвороби країна. Та от біда — є графік, який створили на основі реальних підрахунків. Він доводить, що стрибок від кількох хворих до кількох тисяч хворих може відбутися за лічені дні. Так було в Італії, в Ірані, у Франції, Німеччині.
"Це слід розуміти щоразу, коли не миєте руки, коли з температурою виходите на роботу, без нагальної потреби йдете в натовп і думаєте, що це станеться з ким завгодно, крім вас", - підсумували журналісти.
Як повідомляв УНІАН, в Україні на сьогодні зафіксовано три лабораторно підтверджених випадки інфікування коронавірусом, один — з летальним результатом.
11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення ввести в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня. Зокрема, на три тижні закрито навчальні заклади та скасовано проведення масових заходів. Терміни карантину можуть змінитися залежно від епідемічної ситуації в Україні.