Вокаліст групи "Друга ріка" Валерій Харчишин нещодавно повернувся з Італії / Фото: instagram.com/valeriy.kharchyshyn_dr

Фронтмен гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин повідомив прихильникам, що запідозрив у себе коронавірус.

Не так давно музикант повернувся з Італії, після чого у нього з'явилися симптоми коронавірусної інфекції. Про це він повідомив на сторінці в Facebook.

"Я один з тих, хто опинився у групі ризику, повернувшись з Італії в період спалаху епідемії й згодом відчув усі симптоми вірусу описаного в анамнезах COVID-19. Відповідно, порадившись зі страховою, було рекомендовано звернутися до "швидкої", - поділився Харчишин.

Відео дня

За словами виконавця, "швидка" з передмістя Києва повезла його до міста Біла Церква.

"Обстеження та госпіталізація є вимушеним, а не обов’язковим кроком і стала для мене єдиною опцією, бо у "багажнику": сухий кашель, задишка, температура, високий тиск, контакти з потенційно зараженими в італійській лікарні, відвідані аеропорти у Мілані, Римі, Туріні, Празі та подорож за кермом з Ломбардії до Лігурії зупинками у людних місцях. Знову ж таки, подорож - не для розваги", - пояснив Валерій. 

Читайте такожАктор Ідріс Ельба захворів на коронавірус

Харчишин поділився, що до Білої Церкви його повезли, оскільки "пройти тест по-іншому" на коронавірус йому не запропонували.

"Після кількох марних пропозицій змінити маршрут до Центральної Київської лікарні, ви наважитесь відпустити "швидку", щоб дістатися власним авто/таксі/з другом, аби не займати оперативну машину кількагодинною подорожжю до сусіднього міста, бо раптом, бригаді за викликом доведеться їхати рятувати життя, замість прогулянки до БЦ, але вам точно відмовлять... Бо на своєму авто – "нєпаложено". Хтозна, може й логічна інструкція, але ж не за 100 км! І ось, за якихось півтори години, ви в омріяному "інфекційному" відділенні лікарні N3 Білої Церкви", - розповів Валерій, як опинився в іншому місті. 

Однак, на місці з'ясувалося, що жодних тестів у лікарні нема. І що наразі вони перебувають в іншому місті – Ірпіні, звідки і їхала швидка.

"Ніяких тестів, в ніч з п’ятниці на суботу у призначеному Київською ОДА центрі боротьби з "COVID -19" немає. Вони були в Ірпені (звідки швидка). На питання – для чого тоді мене привезли за 100 км від Києва – розводять руками, промовляючи щось про інструкції", - зауважив Харчишин.

В результаті з'ясувалося, що лікарня встигла за власні кошти придбати експрес-тести, однак ті не показують достовірний результат. А показує його ПЛР-тест, матеріал з якого мають привезти назад до Києва у єдину призначену для цього лабораторію.

"Тест таки зробили у неділю (потрапив у п’ятницю) у спецлабораторії Києва, що показав негативний результат, але, за рентгеном у мене виявили односторонню пневмонію, яка дозволила мені залишити бокс N1 з прекрасним виглядом на білу церкву у Білій Церкві", - повідомив Валерій. 

Як повідомляв раніше УНІАН, 16 березня у Києві зафіксували два випадки захворювання на коронавірус.