Виплати по страхуванню будуть вчасними / idaoffice.org

Всі виплати за лікарняними у період надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, здійснюватимуться Фондом соціального страхування у повному обсязі.

Як повідомили у прес-службі Фонду соцстрахування, про це заявила директор ФСС Олена Дума.

Вона надала роз’яснення щодо оформлення лікарняних та виплату за ними у період надзвичайної ситуації, пов’язаної з інфекційною хворобою COVID-19.

Відео дня

«Хочу поінформувати громадян України, щоб не було паніки та непорозумінь, загальні правила виплати за лікарняними на території України діють. Нагадую, що, у разі хвороби застрахованої особи, Фонд оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання. У разі захворювання дитини віком до 14 років лікарняний отримує один із працюючих батьків. У такому випадку Фонд оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. Однак, якщо дитина в стаціонарі, цього обмеження не має», - повідомила Дума.

За її словами, під час карантину діє особливий порядок видачі листів тимчасової непрацездатності. Зокрема, отримати лікарняний може особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов’язана з обслуговуванням населення у разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно-хворою людиною і є бактеріоносієм, та якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Такий листок непрацездатності також оплачується Фондом. При цьому такий листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом, або лікарем-терапевтом.

Читайте такожМоторне страхове бюро України оголосило про тимчасове припинення прийому громадян через коронавірус

«Нагадую, якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування України надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини», - запевнила вона.

Також Дума повідомила, що Фондом соціального страхування спільно з Офісом президента, Міністерство охорони здоров’я, Мінсоцполітики вживаються всі необхідні заходи з метою піклування про людей, аби громадяни мали змогу спокійно слідкувати за своїм здоров’ям, уникати можливих заражень та самоізолюватися.

«Сьогодні парламентом був прийнятий закон, який розширює перелік страхових випадків. Так, на час самоізоляції під медичним наглядом задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції Фонд соціального страхування буде компенсувати 50 відсотків заробітку на підставі отриманого працюючим відповідного лікарняного листка, - повідомила очільниця Фонду.

«Також надається право на отримання допомоги у разі тимчасової непрацездатності особам, які перебувають у спеціалізованих закладах охорони здоров’я»,- додала вона.

При цьому Дума наголосила, що наразі у терміновому порядку вживаються заходи щодо спрощення процедури отримання лікарняних листків. І найближчим часом населення буде проінформовано, яким чином це буде відбуватися у новому форматі.

«Потреба мінімізувати контакти сьогодні нагальна, тож ще більшої актуальності набуває впровадження електронних лікарняних. Завдяки плідній співпраці із Офісом президента, Міністерством соцполітики, Міністерством охорони здоров’я та Пенсійним фондом запровадження електронного реєстру листків непрацездатності - на фінальному етапі. Процедура отримання лікарняних буде спрощена і стане прозорою», – додала Дума.

Читайте такожУкраїна повинна перейти на державне медстрахування - глава МОЗ

Вона також закликала громадян піклуватися про своє здоров’я і звертатись за консультацією на «гарячу лінію» Фонду за телефоном 0-800-501-892.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці грудня 2019 року влада Китаю повідомила про спалах пневмонії в місті Ухань, збудником захворювання COVID-19 став новий тип коронавірусу, який згодом поширився далеко за межі Китаю.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавірусу в світі.

Станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. У Чернівецькій області - 4 випадки, у Києві - 2 і в Житомирській області - 1 (летальний).

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення запровадити в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня. Карантин передбачає закриття навчальних закладів, закриття авіасполучення, а також заборону масових зібрань понад 200 осіб, яка стосується і спортивних, і культурних заходів.