/ фото УНІАН

Найбільший в Україні авіаційний перевізник - авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) з 17 березня зупинила виконання регулярних рейсів по всій міжнародній мережі на виконання президентського указу і рішення РНБО про тимчасове обмеження перетину державного кордону, направленого на запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID- 19.

Про це повідомили в прес-службі МАУ.

"Авіакомпанія МАУ як відповідальний авіаперевізник скасувала близько двох тисяч регулярних рейсів попередньо на період з 17 березня по 3 квітня 2020 року. Для того, щоб повернути додому стільки українських громадян, скільки це дозволяла технічна можливість, авіакомпанія ввела в розклад і виконала 17 березня 11 додаткових міжнародних рейсів", - сказано в повідомленні.

Відео дня

Зокрема, 17 березня о 16:01 в Києві приземлився останній регулярний рейс авіакомпанії, який прибув з Нью-Йорка, на якому перевізник завершив програму виконання регулярних рейсів до закінчення карантину в країні.

Читайте також"Австрійські авіалінії" завтра відправлять додому понад 200 українців, які застрягли у Відні - джерело

"Всі регулярні рейси виведені з розкладу на встановлений розпорядженням уряду період, продаж квитків на них повністю припинено.

Авіакомпанія МАУ повною мірою усвідомлює масштаб незручностей, які відчувають пасажири вимушено скасованих рейсів. Якби не обставини непереборної сили - форс-мажор, також закріплений законодавством України у вівторок, 17 березня 2020 року, - авіакомпанія ніколи не зупинила б польоти", - зазначили в прес-службі.

Також повідомляється, що з метою максимального пом'якшення наслідків вимушеного скасування рейсів МАУ гнучко працює з пасажирами і пропонує на їх вибір різні опції вирішення проблеми - від безкоштовного перенесення дат вильоту їхніх рейсів на пізніші терміни до повного повернення вартості квитка.

У той же час, чартерні рейси на повернення туристів в Україну будуть виконані в повному обсязі відповідно до договорів з туроператорами і з дотриманням всіх необхідних санітарних заходів.

"На даний момент діяльність авіакомпанії припинено. 35 літаків, які складають парк МАУ, перебувають на стоянках у базовому аеропорту авіакомпанії «Бориспіль». 90% персоналу авіакомпанії з 17-го березня перебувають у неоплачуваних відпустках", - уточнили в прес-службі.

У той же час, 17 березня о 17 годині розпорядженням Державної авіаційної служби України (НОТАМ) як виняток авіаперевізникам дозволені польоти для перевезення осіб, які летять з метою забезпечення захисту національних інтересів або виконання міжнародних зобов'язань, повернення українських громадян в Україну та вивезення іноземних громадян з України, а також - перевезення представників дипломатичних та гуманітарних місій.

Читайте такожУ МАУ розповіли, з яких країн будуть вивозити українців після закриття авіасполучення

У зв'язку з цим авіакомпанія МАУ взаємодіє з дипломатичними місіями України за кордоном з метою організації рейсів для повернення українців додому і готова мобілізуватися в стислі терміни і виконувати на замовлення українського уряду такі спеціалізовані рейси.

"На сайті авіакомпанії розміщена форма зворотного зв'язку для пасажирів. Протягом найближчих кількох годин буде активована опція реєстрації для пасажирів з квитками на рейси, які були вимушено скасовані МАУ. Всі заявки будуть оброблені авіакомпанією з метою планування і організації спеціальних рейсів, програма виконання яких відпрацьовується", - підсумували в прес-службі.

Інфографіка УНІАН

Як повідомляв УНІАН, за три місяці новий коронавірус поширився за межі Китаю, кількість хворих у світі перевищила 190 тисяч осіб. У результаті, 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавірусу у світі.

В Україні зафіксовано 14 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, два з яких летальні.

11 березня Кабінет міністрів у зв'язку з поширенням коронавірусу ухвалив рішення запровадити в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня.

За прогнозами Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), коронавірус з Китаю може завдати авіаперевізникам по всьому світу від 63 до 113 мільярдів доларів збитків у 2020 році.

Довідка УНІАН. Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» заснована в 1992 році. Здійснює рейси до столиць і ключових міст Європи, Азії, Африки, СНД і США, забезпечуючи також стикування з маршрутами своїх міжнародних партнерів. Базовим аеропортом МАУ є міжнародний аеропорт Києва «Бориспіль».

Підписуйтесь також на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.