Пандемія коронавірусу Covid-19 дісталася і до України. Число хворих зростає помірними темпами. Щоб уберегти країну від стрімкого зараження, влада робить рішучі кроки та вводить в державі карантин.

Українці дбають про власну безпеку, але інколи паніка бере гору й люди піддаються емоціям. А тому скуповують найнеобхідніше в більших масштабах, ніж потрібно.

Читайте такожУ Києві в одній із приватних лабораторій пропонують зробити тест на коронавірус за 1,5 тисячі гривень

Відео дня

Тому якщо ти зараз лише зібрався сходити до аптеки та купити медичну маску, то її там швидше за все не знайдеш.

УНІАН детально розповість, як зшити захисну маску в домашніх умовах.

Марлева маска

Вам знадобиться шматочок марлі або бинт та ще дві смужечки від них. Це буде основа та зав’язки. На марлю (бинт) кладемо шматок вати товщиною близько 1 см. По боках марлі кладемо дві смужки-зав’язки. Загортаємо вату в марлю кілька разів (бажано не менше 5). Зшиваємо всі краї, щоб вата не випадала. Все, маска готова до застосування.

Не забувайте, що її можна носити не більше 2 годин.

Тканинна маска

Вам знадобиться квадратний відріз льону або щільної бавовни. Щодо розмірів, орієнтуйтеся самі, який відріз вам потрібен. Також будуть потрібні дві резинки. Тканину потрібно добре попрасувати. Складіть її вдвічі та згорніть "гармошкою". Краї зігніть і прошийте. Просуньте резинки та зав'яжіть їх вузликом.

Вуаля, ваша маска готова!

Паперова маска

Якщо у вас немає ні марлі, ні вати, ні тканини, то можна зробити паперову маску. Вам знадобляться тільки паперові рушники і канцелярські резинки. Складіть рушники в кілька разів, щоб вийшла "гармошка". До кінців прикріпіть резинки, за допомогою яких маску зафіксуєте на обличчі. Такі маски можна носити лише 30 хв.

Пам'ятайте, що будь-яка маска повинна закривати підборіддя, ніс і рот.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня Кабінет міністрів прийняв рішення виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву.