Виселяти студентів з гуртожитків під час карантину, протиправно / фото Юрия Бирюкова

Міністерство освіти і науки України закликало студентів повідомляти про випадки примусового виселення з гуртожитків на період карантину.

Як йдеться в листі МОН керівникам закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти від 18 березня 2020 №1/9-165, на період карантину неприпустимо примусово виселяти здобувачів освіти з гуртожитків або давати їм рекомендації залишити гуртожитки.

Читайте такожПоліція перевіряє автобуси на околицях столиці (фото)

Відео дня

“У ЗМІ почала поширюватись інформація про примусове виселення студентів із гуртожитків на період карантину. Такі дії є неприпустимими. Керівники закладів зобов’язані на час карантину забезпечити нормальну роботу гуртожитків, інформувати студентів та персонал про заходи безпеки у зв’язку з поширенням COVID-19, а також забезпечити в гуртожитках місця для ізоляції студентів з симптомами гострих респіраторних захворювань”, – відзначив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Водночас у Міносвіти наголошують, що пропускний режим в гуртожитках має бути посилено, зокрема, обмежено вхід осіб, які в них не проживають.

У випадку, якщо спроби виселення все ж відбуватимуться, студенти мають звертатися до директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН за телефоном: 044 481 32 61.

Як повідомляв УНІАН, 16 березня Кабінет міністрів на виконання доручення президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Згідно з відповідною постановою, з 18 березня по 3 квітня в Україні введено заборону залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень.

Також заборонено перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

17 березня перший заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив, що студенти столичних навчальних закладів, які проживають у гуртожитках, будуть відправлені додому. «Сьогодні прийнято доручення керівникам навчальних закладів відправити студентів по домівках, оскільки карантин студентами сприймається як додаткові канікули, і вони залишаються в Києві. Є велике прохання відправити всіх по домівках і обмежити доступ до гуртожитків», - сказав Поворозник.

Разом з тим він не уточнив, яким чином студенти мають вихати з Києва у зв’язку з тим, що будь-яке транспортне пасажирське перевезення зі столицею припинено.