Кернес просить запустити метро у Харкові / фото УНІАН

Харківський міський голова Геннадій Кернес сьогодні підписав звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням відновити перевезення пасажирів у КП «Харківський метрополітен» з певними обмеженнями.

Читайте такожЗакриття метро у Києві: перевізників просять залучити додатковий транспортПро це повідомляє прес-служба Харківської міськради.

У зверненні повідомляється, що метро у Харкові щоденно перевозить близько 800 тис. пасажирів, що складає близько 50% від загального обсягу перевезень у місті.

Відео дня

«Протягом 18-20 березня внаслідок закриття перевезень метрополітеном та обмежень кількості пасажирів у кожній одиниці рухомого складу наземного транспорту у місті склалася достатньо складна ситуація з перевезеннями, яка обумовлена перекриттям пасажирами транспортних магістралей, проявами вандалізму до рухомого складу та фізичного насилля до його водіїв, накладанням штрафів на водіїв за наднормативне навантаження рухомого складу, що призвело до численних випадків відмови водіїв від виконання своїх обов'язків і, як наслідок, до транспортного колапсу в місті», - йдеться у документі.

У зв’язку з цим Кернес просить переглянути рішення Кабінету міністрів стосовно припинення роботи харківського метрополітену та поновити перевезення за умови організації обмеженого пропуску пасажирів на станції метро за допомогою працівників Національної поліції та штатної охорони метрополітену.

«Враховуючи, що міський наземний пасажирський транспорт на сьогодні не в змозі забезпечити пасажиропотік метрополітену, внаслідок браку необхідної кількості водіїв та рухомого складу, вважаємо за необхідне поновити перевезення населення», - зазначено у документі.

Як повідомляв УНІАН, 16 березня через поширення коронавірусу уряд ухвалив рішення про закриття метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі до 3 квітня.