Ілюстрація / REUTERS

Сьогодні в Україну літаком прибуває партія тестів для визначення коронавірусної хвороби.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Читайте такожМОЗ за добу отримало понад 80 підозр на коронавірусЗазначається, що доставляються обидва види тестів: тести для ПЦР (золотий стандарт діагностики) та тести експрес-діагностики.

Відео дня

«Наголошуємо, що експрес-тести будуть використовуватися бригадами екстреної допомоги для «санітарного сортування», тобто у разі, якщо працівник екстреної допомоги прибуває до людини, в якої підвищена температура і є підозра на коронавірусну хворобу, медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо спрацьовує тест на грип, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЦР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи», – пояснили у МОЗ.

При цьому у міністерстві додали, що у разі, коли негативні обидва тести – і на грип, і експрес-тест на коронавірус, – то в умовах загальнонаціонального карантину людина все одно має дотримуватися режиму самоізоляції наступні 14 днів.

«Також додамо, що в регіонах кожного дня лабораторії вже проводять тести ПЦР. Додатково до цих ПЦР-тестів, цього тижня в Україні з'являться ще 11 апаратів для ПЦР-діагностики. Це розширить кількість точок у країні для діагностики захворювань на коронавірус», – говориться в повідомленні МОЗу.

Як повідомляв УНІАН, на сьогоднішній день в Україні було зафіксовано 47 випадків зараження коронавірусом, три з них – летальні. Одна людина – видужала.

Читайте також: