Половину тестів відправлять у критично важливі підрозділи й організації / фото УНІАН

Україна забезпечена тестами для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції більш ніж на 10 днів.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента України, цього тижня відбудеться ще декілька поставок тестів і медичних засобів.

«Військовий літак Іл-76, який у ніч проти понеділка повернувся з Китаю, доправив в Україну першу партію медичного вантажу. Зокрема, два види тестів: для ПЛР та для експрес-діагностики», - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Вказується, що перші 250 тисяч експрес-тестів будуть розподілені таким чином: близько 100 тис. відправлять у критично важливі підрозділи й організації – передусім у діючі підрозділи Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та поліції. Решта буде передана в лікарні, що визначені як базові для протиепідемічних заходів. Якщо експрес-тест виявив у людини COVID-19, лікарі повинні взяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР.

Читайте такожЛікар Комаровський показав, як зробити антисептик для рук вдома (відео)

«ПЛР-тест є одним з найточніших методів діагностики, адже дає змогу визначити наявність інфекції навіть при мінімальному вмісті її штамів у біологічному матеріалі. Перша частина партії ПЛР-тестів вже до кінця понеділка буде доставлена в лабораторії всіх областей України, відповідно до аналізу їхніх нагальних потреб. Цими тестами українські лабораторії забезпечені більш ніж на 10 днів», - наголошують у відомстві.

Також Іл-76 привіз в Україну перші 80 тис. респіраторів та 10 тис. комбінезонів захисту, які вже направлені для лікарів та медиків швидкої допомоги в різні регіони України.

Крім того, в Китаї було закуплено та доставлено в Україну апарати штучної вентиляції легень. Вони будуть передані у медзаклади, де є нагальна потреба в цьому обладнанні.

Читайте такожУ МОЗ розробили інструкцію поховання людей, які померли від коронавірусу

Також у першій партії медвантажу прибуло 500 тис. тришарових масок для потреб військовослужбовців, поліцейських, працівників Держприкордонслужби та інших служб, що мають безпосередній контакт з населенням.

Цього тижня очікуються чергові поставки тест-систем та інших медичних засобів з-за кордону, а також запланована закупівля вітчизняних тестів.

Крім того, за дорученням Офісу президента значні партії медичного вантажу постійно доправляють в Україну спецбортами, які евакуюють на Батьківщину українських громадян з точок-хабів, визначених Міністерством інфраструктури.

Як повідомляв УНІАН, 23 березня в Україну з Китаю прибув літак з партією тестів для виявлення коронавірусу.

11 березня Кабінет міністрів через поширення коронавірусу ухвалив рішення запровадити в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня.

Станом на ранок 23 березня в України зафіксовано 73 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. Випадки інфікування коронавірусом виявлено у наступних областях: Дніпропетровській - 2, Донецькій - 1, Житомирській - 2 (1 летальний), Івано-Франківській - 5 (1 летальний), Київській - 5, Львівській область - 2, Тернопільській - 1, Чернівецькій - 25 (1 летальний), Черкаській - 1, а також у Києві - 29.

Читайте також: