Ємець ініціював посилення обмежень / фото УНІАН

Міністр охорони здоров'я України Ілля Ємець ініціював посилення обмежувальних заходів для ефективнішої боротьби з коронавірусом.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Міністерства охорони здоров’я у Facebook.

Зазначається, що Кабінет міністрів посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню в Україні вірусу COVID-19.

Відео дня

Згідно з повідомленням, постанова, ініційована Ємцем, передбачає, що заклади охорони здоров’я матимуть право здійснювати обов’язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували в контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження в добровільному порядку.

Читайте такожВ Україні заговорили про введення надзвичайного стану: чого чекати

Також вони матимуть право здійснювати обов’язкову госпіталізацію таких осіб; призначати карантин особам, яким встановлено діагноз COVID-19 та які ухиляються від лікування в добровільному порядку.

Крім того, МОЗ має розробити та затвердити порядки обов’язкової госпіталізації осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19 та які ухиляються від лікування, обстеження та перебування на карантині (самоізоляції) в добровільному порядку, а також обов’язкової самоізоляції осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19, та їх контактних осіб.

Читайте такожТермін обмеження роботи метро у Києві може бути продовжено – Кличко

Разом з тим, Національна поліція та Національна гвардія забезпечуватимуть охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території об’єктів, на яких проводяться заходи з обов’язкового обстеження, госпіталізації або карантину.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення прийнято на засіданні уряду 25 березня.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні Кабмін прийняв рішення про введення в Україні режиму надзвичайної ситуації та продовження карантину до 24 квітня.

Читайте також: