Ілюстрація REUTERS

Виявлений в Одесі хворий на коронавірус чоловік ще 14 березня самовільно залишив лікарню.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив голова Одеської обласної адміністрації Максим Куций.

Читайте такожКоронавірус в Україні 2020: останні новини станом на 25 березня (онлайн)

Відео дня

Він зазначив, що, за даними лабораторного центру МОЗ України, підтверджено підозру на коронавірусну інфекцію у чоловіка 1995 р.н., який на даний час проживає в Одесі, куди нещодавно прибув зі США.

За його словами, повернувшись в Україну, при появі симптомів хвороби чоловік звернувся до Одеської міської інфекційної клінічної лікарні, де у нього були взяті всі аналізи - на грип, ГРВІ та COVID-19.

«Тести на грип та ГРВІ дали негативний результат. Далі, згідно з протоколом, тестовий матеріал хворого був направлений у референс-лабораторію в Києві, де сьогодні підтвердили наявність вірусу COVID-19», - повідомив Куций, пославшись на дані інфекційної лікарні.

Куций заявив, що 14 березня пацієнт залишив відділення, підписавши документ про самоізоляцію. У заяві він вказав, що «категорично бажає» залишити лікарню і усвідомлює всі ризики порушення правил самоізоляції протягом 14 днів.

«Всю відповідальність за наслідки пацієнт взяв на себе і пішов самовільно. Цей документ є в наявності в лікарні і в правоохоронних органах», - підкреслив Куций.

Зараз з цим чоловіком спілкується поліція, щоб прояснити ситуацію із самоізоляцією і для встановлення кола контактних осіб.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні стало відомо, що в Одеській області зареєстровано перший випадок коронавірусу COVID-19.