Ілюстрація REUTERS

Структурним підрозділам КМДА, райдержадміністраціям, а також підприємствам, установам та організаціям доручено підготувати все необхідне для того, аби позначати межі територій карантину, якщо такі будуть визначені міською владою.

Про це повідомляє прес-служба КМДА й оприлюднила протокол, прийнятий на виконання доручень позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Читайте такожПрикордонники розповіли, чи пропускатимуть українців після закриття кордону

Відео дня

Так, структурним підрозділам КМДА, райдержадміністраціям, а також підприємствам, установам та організаціям, незалежно від форм власності та підпорядкування, доручено підготувати все необхідне для того, аби позначати меж територій карантину, якщо такі будуть визначені міською владою. Такими територіями можуть бути визнані осередки спалаху інфекційної хвороби, де існуватиме високий ризик зараження коронавірусу COVID-19.

Населення окремо інформуватимуть про визначення меж територій карантину. Встановлюватимуть відповідні інформаційні знаки, таблички про введення особливого режиму, проведення протиепідемічних заходів тощо.

«Окрім того, будуть вжиті заходи з належного облаштування пропускних пунктів на в’їздах і виїздах із територій карантину, осередків спалаху інфекційної хвороби (освітлення, шлагбауми, санітарні бар’єри тощо). Пропуск осіб, які залишатимуть такі території або в’їжджатимуть туди, здійснюватиметься за умови проведення медичного огляду з безконтактною термометрією і заповнення медико-санітарної декларації, яку розробляє та впроваджує Міністерство охорони здоров’я. У декларації зазначатимуть час та місце перебування у небезпечній зоні, контактування з хворими особами та місця перебування в подальшому. Осіб із підозрою на гострі респіраторні захворювання направлятимуть на обстеження», - йдеться у повідомленні.

Відповідно до протоколу, населенню рекомендують обмежити пересування на власному автотранспорті між населеними пунктами, районами та регіонами України, якщо у цьому немає нагальної потреби.

Також, згідно з протоколом, усі заклади охорони здоров’я переводяться на суворий протиепідемічний режим, а визначені заклади мають створити мобільні медичні бригади з метою активного виявлення і надання допомоги хворим на COVID-19.