Ілюстрація REUTERS

В Об’єднаних силах закликали жителів Донбасу без вагомих причин не залишати місця проживання під час карантину.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генерального штабу Збройних сил України.

Представники Об’єднаних сил пояснили, що для осіб, які мають місцеву реєстрацію, на пересування в межах та між Донецькою та Луганською областями додаткових обмежень не вводиться. Ця категорія громадян також має право проїжджати на ці території зі сторони Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

Відео дня

При цьому жителям Донецької та Луганської областей рекомендується без вагомих причин не залишати райони постійного проживання.

У роз’ясненні вказується, що не обмежується право на в’їзд на територію Донецької та Луганської областей громадян, які володіють нерухомістю в цих областях.

Читайте такожУ МЗС Німеччини та Франції заявили, що бойовики "ЛДНР" зробили коронавірус приводом для недопуску ОБСЄ

До району проведення ООС також пропускатимуть осіб, які слідують до місця праці за умов пред’явлення відповідної довідки від роботодавця.

Крім того, підставою для пропуску громадян на в'їзд-виїзд також може бути смерть близьких родичів та членів сім’ї, що підтверджується відповідними документами.

Також дозвіл на перетин меж областей надається громадянам для здійснення лікування в особливо тяжких випадках, вагітним жінкам та особам, які їх супроводжують.

Зазначається, що приватним підприємцям, організаціям, підприємствам, які здійснюють забезпечення життєдіяльності регіону, дозволено в'їзд-виїзд за пред’явлення відповідних документів.

Читайте такожБойовики приховують від населення ОРДЛО ситуацію з коронавірусом - Резніков

Окремі рішення можуть прийматися на пропуск осіб, які мають вагомі причини гуманітарного характеру або критичні життєві обставини при наявності документів, що це підтверджують.

При цьому перетин меж областей здійснюється виключно лише через визначені командуванням Об’єднаних сил блокпости з обов’язковим температурним скринінгом без винятку усіх громадян та посадових осіб з дотриманням визначених раніше процедур.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня Кабінет міністрів у зв'язку з поширенням коронавірусу ухвалив рішення ввести в Україні карантин з 12 березня, який пізніше було продовжено до 24 квітня.

В Україні станом на 10:00 31 березня зафіксовано 549 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 13 летальних, 8 пацієнтів одужали.

Читайте також: