Ілюстрація / REUTERS

Україна 1 квітня отримає партію гуманітарної медичної допомоги від уряду Китаю.

Як повідомили УНІАН у прес-службі МЗС України, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів відеорозмову з послом КНР в Україні Фань Сяньжуном.

Глава МЗС висловив вдячність Китаю за допомогу Україні у боротьбі з пандемією COVID-19 і за партію гуманітарної допомоги, яка 1 квітня прибуде до України. У ній будуть тести ПЛР (методом полімеразної ланцюгової реакції - УНІАН), дистанційні термометри, медичні окуляри та інші засоби індивідуального захисту для медичного персоналу.

Зазначається, що сторони домовилися продовжувати взаємодію у цій сфері. Зокрема, посол на прохання глави МЗС підтвердив можливість сприяння у централізованій доставці в Україну допомоги, яку китайські міста зібрали для українських міст-побратимів.

Читайте також"Дуже мило": Трамп про отриману гуманітарну допомогу від Росії

Також повідомляється, що з метою розвитку стратегічного партнерства між Україною та Китаєм завтра Кулеба проведе першу телефонну розмову з міністром закордонних справ КНР Ван Ї. “Ми можемо цей рік глобальних ризиків перетворити на рік можливостей у китайсько-українських відносинах”, - зазначив Кулеба.

Крім того, особливу увагу співрозмовники приділили розвитку торгівлі та інвестицій між країнами, зокрема, обговорили перспективні проекти, які найближчим часом можуть бути реалізовані в Україні за участю китайської сторони.

«Підтримка українських експортерів є моїм пріоритетом. За результатами 2019 року Китай став головним торговельним партнером для України. Товарообіг між нашими державами сягнув рекордних 12,8 млрд дол. США. Цьогоріч ми маємо не лише зберегти, а й розвинути цей успіх, збалансувавши структуру торгівлі», - зазначив глава МЗС.

Читайте також: