Пасажирів, які втекли від обсервації, чекають штрафи та кримінальна відповідальність / фото УНІАН

МВС більше не дасть згоди на здійснення чартерних авіарейсів для евакуації українців, які перебувають в інших країнах під час епідемії коронавірусу.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, виключення будуть зроблені в тому випадку, якщо всі пасажири погодяться пройти тести на коронавірус і обсервацію після повернення.

Відео дня

"МВС не дасть більше згоди ні на один авіаційний чартер. Пасажирське авіасполучення - закрито. Винятки будуть рідкісні та тільки окремим рішенням - зі 100% обсервацією під контролем санітарних лікарів із подальшим тестом ПЛР", - повідомив Аваков.

Голова МВС нагадав про рейси з В'єтнаму і Катару, коли частина пасажирів відмовилися їхати на обсервацію і зламали двері в аеропорту Бориспіль.

Читайте такожПоліція поки не штрафуватиме українців за відсутність масок і шашлики під час карантину

Міністр повідомив, зокрема, що більшість пасажирів рейсу з Катару поїхали з України вже після звернення президента Володимира Зеленського про введення карантину.

"13-го березня президент Зеленський звернувся до українців повернутися в країну, у зв'язку з епідемією, що насувається... а тут дивлюся - кожен третій з тих, хто повернувся вчора на цьому скандальному спеціально організованому рейсі... відлетіли з країни на Балі. 13, 14, 15 березня", - заявив Аваков.

Він також зазначив, що на тих пасажирів, які втекли від обсервації чекають штрафи, а у разі виявлення коронавірусу - кримінальна відповідальність.

"Ті, хто втік з автобусів і ухилився від обсервації на цей момент вже отримали адміністративні протоколи або будуть піддані цієї санкції (всі громадяни встановлені) - санкція: штраф до 17 000 гривень. Якщо у когось з пасажирів рейсу буде виявлений вірус - поліція прийме рішення про висунення звинувачень у відповідності зі ст. 325 - аж до арешту й утримання під вартою до 3-х років", - повідомив глава МВС.

Читайте також: