У МВС розповіли про процедуру накладання штрафів / фото УНІАН

В Україні за порушення режиму самоізоляції оштрафовані 130 громадян, які повернулись з-за кордону.

Про це в інтерв’ю заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, інформує прес-служба відомства.

Читайте такожПольща роз’яснила рішення щодо перебування іноземців в країні під час карантину

Відео дня

«За порушення режиму самоізоляції на сьогодні вже оштрафовані 130 громадян з тих, хто повернувся з-за кордону і відмовився сидіти вдома 14 днів. Поліція буде вибірково контролювати, чи дотримуються особи, що повернулися, режиму самоізоляції, оскільки тотальний контроль неможливий. Будемо дзвонити їм і нагадувати про вимогу перебувати вдома, виїжджати з перевірками. Якщо людину не застанемо, складемо адміністративний протокол, а потім вона заплатить штраф 17 тисяч гривень», - сказав Геращенко.

Заступник міністра розповів про процедуру, за якою здійснюється накладання штрафів за порушення режиму самоізоляції чи обсервації. «Складається адміністративний протокол, він направляється в суд. Можливо, суддя викличе того, кого звинувачують в порушенні карантину. Нами вже складено більше трьох тисяч адмінпротоколів. Більшість - щодо власників кафе, ресторанів, торгово-розважальних центрів, які вчасно не закрили свої заклади», - зазначив Геращенко.

За його словами, наразі в країні закриті 99% точок громадського харчування і торгівлі, не пов'язаних з продуктами, крім супермаркетів і аптек.

«У нас не заборонена робота промислових підприємств, не заборонена посівна кампанія. Але під забороною спортивні змагання, в яких бере участь більше 10 чоловік, не можна проводити громадські заходи, крім політичних, де збирається більше 10 чоловік. Припинено діяльність всіх театрів і кінотеатрів, спортзалів і перукарень, шкіл і вузів», - сказав Геращенко.

Він додав, що на сьогодні поліцейські, які контактують з громадянами, забезпечені засобами захисту. «Зараз в Україну вже прибуло кілька літаків з Китаю, що доставили величезну кількість захисних масок, окулярів, комбінезонів. Їх отримала, в тому числі, і поліція. Крім того, МВС робило закупівлі по своїх каналах. Тому зараз можна сказати, що у нас є необхідний мінімальний запас. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков поставив задачу: до 10 квітня, коли почнеться пік епідемії (припускаємо самий розпал 15-25 квітня), забезпечити двотижневий запас захисту кожному поліцейському, який буде контактувати з людьми. Поліцейським, які патрулюють вулиці, видають маску, що захищає органи дихання, плюс ми поступово забезпечуємо їх окулярами. А ті, хто буде виїжджати на затримання хворих, які порушують режим самоізоляції, забезпечені одноразовими костюмами біологічного захисту», - наголосив Геращенко.

Заступник міністра наголосив , що карантин передбачає певні обмеження і накладає на громадян відповідальність за його порушення. «У багатьох європейських країнах зараз взагалі заборонено на вулицю виходити довше, ніж на півгодини: вигуляти собаку або зайти в продуктовий магазин чи аптеку. Тому, вибачте, але заходи, прийняті в Україні, і заходи в Іспанії і Італії, де потрібно мати спеціальний дозвіл на вихід з дому, просто непорівнянні», - зазначив Геращенко.

Читайте також: