У МОЗ наголошують, що наразі не існує ліків від коронавірусу \ УНІАН

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що 3 квітня в регіони буде відправлено понад 2 тис. упаковок «Плаквенілу», що містить діючу речовину гідроксихлорохін, який використовується при лікуванні пацієнтів з важкими симптомами COVID-19.

Читайте такожВ Україні зафіксували 942 випадки захворювання на Covid-19 (відео)

Про це він сказав в ефірі програми «Право на владу» телеканалу «1+1» 2 квітня ввечері. «В нас уже готовий відповідний розподіл. Нам передали 3 тис. упаковок препарату. 2 тис. 250 будуть відправлені в регіони, а 750 залишаються в Києві - для швидкого реагування. Завтра буде фізично підписано договір з «УкрМедПостач», і вже завтра (3 квітня) ліки поїдуть в області», - заявив Степанов.

Відео дня

Як додав міністр охорони здоров’я, «Плаквеніл» - один з кількох препаратів, що містить діючу речовину гідроксихлорохін, яку застосовують при лікуванні від коронавірусу. Саме тому МОЗ веде переговори з іншими компаніями щодо поставок цього препарату. «Наступного тижня ми отримаємо достатньо цих ліків, щоб потенційно лікувати до 20 тис. пацієнтів», - підкреслив Степанов.

Загалом, у МОЗ наголошують, що наразі не існує ліків від коронавірусної хвороби COVID-19, пацієнтам надається симптоматичне лікування. Зокрема, «Плаквеніл» застосовують при важких та вкрай важких формах COVID-19.

Також міністерство зауважує, що будь-яке використання цього лікарського засобу у лікуванні COVID-19 вважається використанням поза зареєстрованими показаннями - off-label (тобто за відсутності такого затвердженого показання, як хвороба, спричинена COVID-19, в інструкції для медичного застосування). Препарат не рекомендовано купувати в аптеках без рецепта лікаря. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я людей.

Як повідомляв УНІАН, Україні станом на 22:00 2 квітня кількість інфікованих коронавірусом зросла до 897 осіб, 22 людини померли.