Ілюстрація REUTERS

За порушення правил карантину на території України на сьогодні складено 3566 адміністративних протоколів, відкрито 44 кримінальних справи.

Як повідомила прес-служба Національної поліції, адміністративні матеріали складено за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальні провадження відкрито за фактами, пов’язаними з порушеннями карантинних заходів.

Відео дня

Читайте такожШмигаль пояснив, коли уряд послабить карантин в Україні

"За результатами розгляду судами накладено штрафи на загальну суму понад 272 тисячі гривень", - йдеться в повідомленні.

У поліції наголосили, що окрему увагу правоохоронні органи приділяють особам, які зобов’язані перебувати в самоізоляції. "Це стосується тих громадян, які нещодавно повернулися з-за кордону чи контактували з хворими на COVID-19. Поліцейські спілкуються з ними телефоном, роз’яснюють необхідність дотримання режиму самоізоляції, а також проводять вибіркові перевірки, навідуючись до них додому", - зазначили в поліції.

За порушення режиму самоізоляції поліцейські склали 153 адмінпротоколи: у Києві – 64, Вінницькій області – 18, Чернівецькій – 17, Івано-Франківській – 11, Полтавській – 8, Волинській – 5, Закарпатській – 5, Сумській – 4, Херсонській – 4, Хмельницькій – 4, Харківській – 3, Київській – 2, Кіровоградській – 2, Миколаївській – 1, Одеській – 1, Тернопільській – 1.

Також повідомляється, що на сьогодні поліція цілодобово охороняє 65 закладів лікування та обсервації громадян, також правоохоронці спільно з медиками несуть службу на 229 карантинних постах.

Загалом до забезпечення заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції та охорони публічної безпеки залучено майже 23 тис. правоохоронців.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня Кабінет міністрів у зв'язку з поширенням коронавірусу ухвалив рішення запровадити в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня, який пізніше був продовжений до 24 квітня.

В Україні станом на 10:00 3 квітня зафіксовано 942 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, серед них 23 летальні, 19 пацієнтів одужали.