Журналісти перевірили в лабораторії антисептики, які продають на вулиці та у кіосках / фото ua.depositphotos.com

Прості дезінфектори нині стали одним із найпопулярніших товарів, їх продають на вулицях, у кіосках і рекламують блогери, але у пляшках може бути небезпечна для людського організму отрута.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Ірина скористалася безкоштовним антисептиком в одному із супермаркетів столиці. Поки вона купувала продукти, на руках розквітла алергія – почервоніння і набряки. «Зараз воно ніби в’їлось у шкірний покрив. А ці два дні я навіть не могла руки помити. У мене було відчуття, що це щось розведене», - каже дівчина.

Читайте такожКличко розповів, де у Києві можна придбати медичні маски та антисептики

Того ж дня в цьому супермаркеті продезинфікувала руки й Тетяна. Як наслідок - дістала опіків і зараз вона лікується. 

Адміністрація магазину свою провину заперечує і переконує, що антисептик уже замінили. ТСН береться перевірити його в лабораторії. До цього зразка закупили ще два.

У кіоску на Подолі начебто засіб для дезінфекції рук коштує 100 гривень. На вигляд прозора речовина в пластиковій пляшці, а до неї папірець, у якому жодного слова про склад рідини. Та ще  один антисептик, який рекламує в соціальній мережі українська блогерка, в якої більше півмільйона підписників.

В державній науково-дослідній лабораторії після аналізу повідомили, що у кожному з них знайшли небезпечну для нашого здоров’я дозу - ацеталю з ацетальдегідом. Ці суміші перевищують норму в 100 разів. А це значить, що всі три антисептики токсичні для людини.

«Вони можуть викликати отруєння, подразнення, токсичні реакції», - каже провідна інженерка науково-дослідної лабораторії Ірина Стрельченко. 

Читайте також: