Ілюстрація / REUTERS

У Почаєві Тернопільської області ще в одній лікарні масово фіксують коронавірус серед медичного персоналу.

Читайте такожНа Сумщині COVID-19 вперше виявили у двох дітей

Як йдеться в сюжеті ТСН, раніше з коронавірусом злягли медики Монастириського району - їхня кількість вже доходить до чотирьох десятків. А тепер аналогічний сценарій розгортається в Почаєві. Недугу діагностували у чотирьох медсестер. І тепер 27 контактних медиків закрили на обсервацію.

Почаївська лікарня закрита на замок разом з персоналом всередині. Замість пацієнтів, там 27 контактних медиків, закритих на обсервацію. Вони лікували хвору коронавірусом дитину, не знаючи про її діагноз. Двоє з них - вже хворі. «Двоє у лікарні, двоє - вдома під наглядом сімейного лікаря. Всі в задовільному стані, легка ступінь», - заявив головний лікар Почаївської районної лікарні Богдан Кучер.

Першими злягли санітарки, визнаються тамтешні медики, тому що не мали засобів індивідуального захисту. Ще в березні у них не було навіть масок, розповідає Тетяна Демчук , яка працює в рентгенкабінеті. «Нам видавали перших чотири маски на півмісяця. А потім дали тридцять масок нам на два тижні. Халати одноразові ми купили за свої гроші в аптеці», - розповідає жінка.

Городяни терміново кинулися збирати гроші, щоб закупити для лікарні найнеобхідніше. Тому що, як з'ясувалося, саме ця лікарня - одна з опорних в боротьбі з коронавірусом. «Ми бачили, що у них немає всіх необхідних речей, вони не можуть нормально виїхати на виклики, тому що вони не мають спецзахисту і відповідно з цього почався цей збір коштів», - каже волонтер.

Ситуація в місті наближається до критичної, обурюється міський голова Почаєва. Лікарня закрита, в ній на обсервації - медики. Якщо завтра будуть виявляти нових хворих, не зрозуміло куди їх розмістити.