Ілюстрація / REUTERS

У розпал поширення коронавірусу в Україні почали з’являтися новини про існування ліків для профілактики та лікування СOVID-2019. Але наукових підтверджень ефективності цих препаратів не існує, а Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) постійно наголошує, що специфічного лікування коронавірусу досі немає.

Про це повідомляє «Бігус-Інфо».

Читайте такожКоронатерапія. Які експериментальні ліки проти COVID-19 тестують в Україні та світіЗазначається, що 5 березня колишній директор державного Центру грипу, а нині заступник керівника фармацевтичної компанії «НВК Екофарм» Олександр Гриневич заявив, що його колеги, нібито використавши комп’ютерну модель коронавірусу 2019 nCoV, з’ясували, що діюча речовина препарату «Протефлазід» блокує важливий фермент інфекції, а це може гальмувати розмноження вірусу. 

Відео дня

«Препарат «Протефлазід» – на 96% спиртова настоянка двох рослин: щучки дернистої та війника наземного. В інструкції зазначено, що він взагалі лікує від багатьох хвороб: починаючи від ОРВІ та грипу і закінчуючи гепатитами та СНІДом.  Але жодних наукових підтверджень щодо ефективності препарату у блокуванні коронавірусу немає», – говориться в сюжеті.

Попри це ЗМІ масово почали тиражувати новини про винайдення українськими вченими ліків від коронавірусу. 

При цьому, журналісти знайшли згадки про «Екофарм» у реєстрі судових рішень. У 2014 році прокуратура розслідувала кримінальне провадження щодо підкупу лікарів. За даними слідства, за винагороду від «Екофарму» лікарі рекомендували своїм пацієнтам купувати препарати саме цієї фірми.

Раніше УНІАН повідомляв про препарат Плаквеніл, який в Україні застосовують для лікування тяжких форм захворювання на COVID-19.

Читайте також: