Люди розміщені на обов’язкову обсервацію у санаторії "Україна" у Ворзелі / фото ukrainevorsel.com.ua

Українці, які 11 квітня прилетіли з ОАЕ і були розміщені на обов’язкову обсервацію у санаторії "Україна", що у Ворзелі Київської області, спростували слова адміністрації про їхню неадекватну поведінку і комфорті умови у кімнатах та розповіли про вартість проживання і харчування.

Про те, що обурило людей, розповіли Дмитро Алексеєв і Ксенія Сверіденко, які працювали в ОАЕ, а наразі повернулися і перебувають на обсервації у Ворзелі, пише ТСН.

Так, за словами Дмитра та Ксенії, головною причиною невдоволенню стало те, що обсервація виявилася платною і вони до останнього не знали про вартість проживання та харчування, яка, на їх думку, значно завищена і не відповідає якості та умовам.

Відео дня

Читайте такожБуйні постояльці і тайський масаж: ЗМІ розповіли, як проходить обсервація українців з Балі

"Біля санаторію ми простояли десь годин п’ять, так як виявилося, що нам потрібно заплатити окремо за проживання та окремо за харчування. Вартість ми не знали, оскільки ще в Абу-Дабі нам дали листок, який складно назвати документом, без печатки, де було зазначено, що обсервація буде платна, однак розцінок вказано не було. Цей листок був згодою на обсервацію і умовою для посадки на рейс, тому усі його підписали. Так довго ми чекали, бо у людей просто або не було грошей, або були лише в іноземній валюті й директорка санаторію брала гроші у доларах і євро. Квитанції чи чеки про сплату, звісно, нам ніхто не надав. Я особисто мав у кишені 100 доларів, які віддав директорці та ще й залишився винен 9 доларів, оскільки проживання за 14 днів коштує 109 доларів, а харчування окремо ще 280 доларів", - розповів Дмитро та додав, що вважає платну обсервацію незаконною і хоче повернути кошти за проживання.

Те, що обсервація мала б бути безкоштовною, але людям просто не залишили вибору говорила і Ксенія. Також вона додала, що ними спекулювали, оскільки вони лише у аеропорту в Абу-Дабі дізналися про те, що за обсервацію доведеться платити.

"Умовою для повернення в Україну було підписання згоди на обов’язкову обсервацію. І ми мали підписати два таких документи – перший отримали ще в ОАЕ в електронній формі, який мали роздрукувати, підписати і надіслати. У цьому першому документі йшла мова лише про згоду на обсервацію. А в аеропорту в Абу-Дабі вже перед рейсом ми отримали другий документ, де вже було зазначено, що обсервація буде платною і без підпису цього документу ми не потрапимо на рейс. Тому ми підписали і очікували, що ціна буде меншою, ніж нам озвучили вже у санаторії", - додала Ксенія.

Читайте такожПісля скарг евакуйованих з Балі омбудсмен занепокоїлася правами українців на обсервації

Своєю чергою, Дмитро повідомив, що йому вдалося поспілкуватися з представником Київської ОДА, який дійсно підтвердив, що згідно з Постановою, обсервація має бути безкоштовною, а платним є лише харчування. Однак, як нам сказав Дмитро, представник ОДА йому заявив, що бюджету на обсервацію у них немає і гроші їм на це ніхто не виділяв. Дмитро додав, що вважає такі дії адміністрації санаторію незаконними і вже звернувся до юристів, щоб ті допомогли людям повернути кошти. Про незаконність заявила і Ксенія, яка вважає, що на них просто хочуть нажитися.

"Враження, що на нас просто хочуть нажитися, бо ціни дуже завищенні. Харчування тут окрема тема: в день коштує 300 гривень, але порції дуже маленькі, якість погана. Персонал санаторію непривітний і насміхається з нас, що нібито кошти на ОАЕ були, а тепер на проживання немає. Директорка заявила, що якщо коштів немає, "йдіть на вулицю, йдіть на нари". Це її слова, я просто цитую", - скаржиться дівчина.

Про погані умови проживання також говорив і Дмитро. Так, за його словами у кімнаті було дуже холодно, опалення і гарячої води не було. Однак наразі ситуація трохи покращилася.

Що стосується тестів на коронавірус, то як виявилося, їх нікому не робили. Про це ТСН сказали і Дмитро і Ксенія. Більше того, згідно з правилами, які роздали у санаторії усім українцям на обсервації, зазначено, що їм мають двічі на день міряти температуру, але цього не роблять. "Нам сказали, що ми не вилетимо з ОАЕ, якщо не здамо тести на коронавірус. Але ні в Еміратах, ні в Україні тестів нам так і не робили. Мені лише двічі за увесь час у санаторії поміряли температуру", - розказав Дмитро.

Ксенія додала, що у кімнатах навіть немає санітайзерів, а температуру міряють лише раз на день, бо не вистачає термометрів. "Температуру міряють лише раз на день і у нас з подругою вона занижена. Ми переміряли самі звичайним ртутним термометром і у нас показала навпаки 37.3, 37.2", - повідомила дівчина.

Читайте такожНа Херсонщині 17 приїжджих з Криму втекли з обсервації

Насамкінець Дмитро наголосив, що люди не проти обсервації й готові пробути у санаторії 14 днів, однак будуть вимагати справедливого відношення до себе і кращих умов.

Раніше директорка санаторію у Ворзелі Марія Гуртавцова повідомляла, що громадяни України, які прилетіли з ОАЕ та розміщені на обов’язкову обсервацію у санаторії "Україна", поводилися неадекватно, псували майно, палили у номерах, деякі були у стані алкогольного сп‘яніння. Щодо харчування, Гуртавцова розповіла, що раціон коштує 300 грн за добу і порції великі. Передавати їжу від рідних можна, але є обмеження на певні продукти, оскільки стан здоров’я людей на обсервації перебуває під пильним контролем, то і харчування їх має відповідно контролюватись.

Читайте також: