Ілюстрація / REUTERS

Відомий український лікар Євген Комаровський назвав умови, коли людина може бути в тісному контакті з інфікованим коронавірусом і при цьому залишитися здоровою.

Про це розповів доктор на своєму каналі в YouTube.

Читайте також10 основних правил вбережуть життя: лікар давши поради, як не підхопити коронавірус

За словами Комаровського, все залежить від того, наскільки виражені симптоми у хворого, чи є захисна маска, а також від так званого місцевого імунітету у людей з його оточення.

“Величезна кількість людей тісно контактує з людиною, у якої є всі симптоми коронавірусу, але не хворіє. Є таке поняття, як місцевий імунітет. Це захисні властивості слизових оболонок. На поверхні носа, носоглотки, гортані, бронхів виділяється слиз, в якому містяться секреторні імуноглобуліни. Вони можуть нейтралізувати віруси безпосередньо там, де вони намагаються проникнути в організм, - каже Комаровський. - Якщо слиз рідкий, в ньому фактори місцевого імунітету - імуноглобуліни - активні. Якщо ж слизові оболонки пересихають, місцевий імунітет відключається".

Комаровський радить провітрювати і зволожувати приміщення, а також багато пити, що допоможе уникнути вірусу навіть контактуючи з його носієм.

Читайте також: