Ілюстрація REUTERS

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що «масковий режим» в Україні збережеться мінімум на два роки.

Читайте такожКарантин "цілком можливо" не пом’якшать через служби "УПЦ МП" в Почаєві і Святогірську – міністрСвою думку з цього приводу він висловив в інтерв'ю РБК-Україна.

За словами Шмигаля, українцям доведеться жити в нових умовах.

Відео дня

«Ми всі маємо дотримуватись «масочного режиму», дотримуватись певних правил дезінфекції, ми всі маємо дотримуватись соціальної дистанції, певних правил поведінки в транспорті, в громадських місцях, в магазинах, і так далі. Тобто, це ціла низка речей, з якими ми маємо навчитись жити щоденно. Оскільки, наприклад, ми чистимо зуби кожного дня, ми маємо навчитись жити з цим. За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, щонайменше, наступних два роки», – зазначив Денис Шмигаль.

Прем'єр наголосив на необхідності запровадження карантинних заходів трьох рівнів: «жовтий, помаранчевий, червоний».

«Жовтий це коли ситуація помірна і ми можемо відпускати основні галузі і працювати в дуже м'яких умовах карантину. Помаранчевий – це якщо кількість хворих починає зростати, і, припустимо, в окремому регіоні вже є один або два летальних випадки. Тоді ми цей регіон локалізуємо і закриваємо. Червоний – це lockdown, коли регіон чи країна фактично закриваються повністю, як зараз», – пояснив він.

Раніше УНІАН повідомляв, що в Україні планують продовжити карантинні обмеження до 12 травня.