Превентивні заходи, які вживаються на рівні держави, в першу чергу, спрямовані на запобігання можливому створенню пікового навантаження на заклади охорони здоров'я через госпіталізацію великої кількості хворих.
Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів про підготовку закладів охорони здоров'я до боротьби з коронавірусом.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час позачергового засідання парламенту.
Ляшко зауважив, що превентивні заходи, які вживаються на рівні держави, в першу чергу, спрямовані на те, аби запобігти можливому створенню пікового навантаження на заклади охорони здоров'я через госпіталізацію великої кількості хворих.
"Як повідомив прем'єр-міністр України, в нашій країні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних лікарнях. Там загальна кількість інфекційних боксів - 2,5 тисячі. Водночас, ми розуміємо, що якщо буде масове надходження хворих з коронавірусною хворобою, цих ліжок буде недостатньо. Нам потрібно знати, як перепрофільовувати інші заклади охорони здоров'я для того, щоб надавати якісну медичну допомогу", - сказав Ляшко.
Читайте також"Дезінфекція з гелікоптерів": у мережі розганяють фейк про коронавірус в Україні
Так, зауважив він, на сьогодні проаналізована кількість наявних ліжок у відділеннях інтенсивної терапії поза межами закладів інфекційного профілю.
"Статистика, яку ми маємо, свідчить, що ми готові і повинні надавати якісну, ефективну допомогу, оскільки маємо близько 3,5 тисяч апаратів штучної вентиляції легень саме у відділеннях інтенсивної терапії. Водночас такої кількості може не вистачити, й обладнання може бути застарілим. Ми вживаємо всіх заходів, виділяються додаткові кошти, щоб оновити матеріально-технічну базу, щоб захистити наших медичних працівників", - зазначив Ляшко.
Як повідомляв УНІАН, наразі в Україні 7 підтверджених випадків інфікування COVID-19, з них 1 - летальний (у літньої жінки з Житомирщини).
16 березня президент Володимир Зеленський заявив, що у разі необхідності готовий запровадити в Україні надзвичайний стан, щоб не допустити розповсюдження коронавірусу.