Військовослужбовцями Донецького прикордонного загону в КПВВ «Новотроїцьке» та «Гнутове» зафіксовані випадки обмеження російсько-окупаційними військами доступу на тимчасово окуповану територію України патрулів СММ ОБСЄ.
Бойовики з 21 березня відмовили у пропуску на тимчасово окуповану територію Донбасу 29 особам, в тому числі і тим, хто має реєстрацію на тимчасово непідконтрольній території.
Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.
«У районі операції Об’єднаних сил діють тимчасові обмеження на перетин лінії розмежування для недопущення поширення коронавірусної інфекції. Проте за наявності критично важливих життєвих обставин, командувачем Об’єднаних сил приймаються окремі рішення щодо пропуску осіб через лінію розмежування. Від початку обмежувальних заходів прийнято 429 таких рішень», - йдеться в повідомленні.
Читайте такожЛюдей з ОРДЛО пускатимуть до Росії, незважаючи на карантин
Однак, починаючи з 21 березня, прикордонники в КПВВ фіксують припинення проросійськими збройними формування пропуску через лінію розмежування осіб та транспортних засобів.
«Так, особам, стосовно яких керівництвом Об’єднаних сил було прийнято окремі рішення щодо пропуску, проросійські бойовики відмовляли у в’їзді на тимчасово окуповану територію України без пояснення причин та повертали їх у так звану «сіру зону». За вказаний період прикордонниками забезпечено повернення на контрольовану територію України 29 таких осіб, серед яких люди мали в тому числі і документи із зареєстрованим місцем проживання на тимчасово окупованій території», - додали у ДПСУ.
Крім того, військовослужбовцями Донецького прикордонного загону в КПВВ «Новотроїцьке» та «Гнутове» зафіксовані випадки обмеження російсько-окупаційними військами доступу на тимчасово окуповану територію України патрулів СММ ОБСЄ. При цьому найманці країни-агресора роз’яснень щодо причин відмови у доступі не надавали.
Тому громадянам, у яких виникає надзвичайна потреба у перетині лінії розмежування до тимчасово окупованої території України, варто пам’ятати, що навіть за умови вагомих підстав перетин лінії розмежування, через припинення пропуску окупаційною владою, не гарантується.