Лікування коронавірусу в Україні: інфекціоністка розповіла про небезпечність препаратів (відео)

Міністерство охорони здоров'я затвердило протокол лікування коронавірусу.

Міністерство охорони здоров'я затвердило протокол лікування коронавірусу. Деякі рекомендовані до застосування препарати можуть викликати побічну дію. 

Про це в ефірі ТСН розповіла головна лікарка столичної Олександрівської лікарні Людмила Антоненко.

За її словами, разом з лікарями-інфекціоністамии обговорили протокол, який виписаний з урахуванням світового досвіду. Медичка запевняє, що є питання до призначення деяких препаратів, які мають велику побічну дію.

"Всі препарати мають перехресну дію і треба виважено призначати їх. Особливо у групи пацієнтів, які мають хронічні захворювання. Це серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба", - каже інфекціоністка. 

Лікарка каже, що для лікування інфікованих коронавірусом також застосовують препарати для лікування ВІЛ-інфікованих.

Читайте такожВ Одесі медики розробили регіональний протокол лікування COVID-19

Утім, до їх призначення слід підходити виважено. "У пацієнтів з важким і критичним станом, коли приєднується бактеріальна пневмонія, яка може бути внутрішньо-госпітальною і є явище сепсісу, ці препарати можуть викликати імуносупресію. Ці преперати можуть викликати абсолютно негативні реакції, а не позитивні", - каже Людмила Антоненко.

За її словами, деякі препарати погано переносяться. Зокрема, виникає блювота, нудота. "В одного хворого ми мусили зняти один препарат через важку побічну дію", - каже лікарка.

Вона додає: "Препарат "Плаквеніл" ми застосовували і при легких стадіях захворювання, середніх і важких, але у нас немає особистого враження, наскільки цей препарат дає позитивний результат", - наголосила лікарка. 

Читайте також: