Призначення антибіотиків під час коронавірусу для профілактики є серйозною лікарською помилкою і може негативно позначитися на здоров'ї пацієнта. Крім того, такі препарати абсолютно неефективні, а в майбутньому це призведе до того, що організм просто не буде на них реагувати.
Читайте також"Ремдесивір" везуть до України: що відомо про препарат, який використовують при лікуванні коронавірусуЛікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський в інтерв'ю для Gazeta.ua пояснив, що антибіотиками не можна лікувати коронавірус. Такі препарати можуть мати вплив тільки на ускладнення цієї хвороби і не у всіх ситуаціях.
"COVID-19 — респіраторний вірус. Антибіотики на нього не діють. У лікуванні коронавірусної хвороби чекати ефекту від них — марно. Але є інші супутні моменти, коли призначення буде цілком коректним і необхідним. У багатьох перебіг захворювання досить легкий. Але певна група переносить його важко, оскільки порушений базовий стан імунної системи. На це впливає маса факторів. В основному це придбані проблеми з імунітетом і важкі супутні захворювання. На тлі зниженого імунітету швидко приєднується бактеріальна флора і розвиваються пневмонії. Саме в контексті появи бактеріальної пневмонії й призначаються антибіотики", - пояснив лікар.
Він додав, що пневмонія розвивається не у всіх пацієнтів і безконтрольне призначення таких препаратів шкодить пацієнтам і затягує їх одужання.
"Профілактичне призначення антибіотиків є серйозною лікувальною помилкою. Але треба бути уважним до стану хворого і вчасно побачити ускладнення, одним з яких може бути пневмонія", - пояснив інфекціоніст.
Він закликав українців не приймати антибіотики самостійно, через те, що це веде до ослаблення імунітету і сприяє появі антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів.
"Порушені терміни та схема прийому антибіотика не вбивають бактерії, а лише загартовують останніх і роблять дуже небезпечними в майбутньому. Нарешті, аж ніяк не покращують прогноз або перебіг захворювання. На COVID-19 антибіотики не діють!" – розповів Дубровський і порекомендував всім, у кого незрозумілі симптоми або не настає поліпшення на 5-6 день хвороби, звертатися до лікарів, а не займатися самолікуванням.
Лікування коронавірусу: що варто знати
- Як я борюся з СOVID-19 і при чому тут " іспанський сором"
- МОЗ закликає лікарів не призначати пацієнтам з COVID-19 антибіотики без потреби
- МОЗ розповіло, чи варто лікувати коронавірус антибіотиками
- "Не лікують COVID-19": експерт закликала не призначати антибіотики всім підряд
- Одна з лікарень, незважаючи на виділені на COVID-19 гроші, змушувала пацієнтів самим купувати ліки - Степанов
- Медик дав поради, як лікувати COVID-19 вдома