У Міністерстві охорони здоров'я закликають громадян не займайтеся самопризначенням антибіотиків для профілактики чи навіть після встановлення діагнозу COVID-19 та довіряти своїм лікарям.
Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
"На фоні епідемії коронавірусної хвороби у нас значно зростають продажі антибіотиків в аптеках та збільшується використання антибіотиків в закладах охорони здоров'я, у тому числі і в тих, що надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою", - зазначив він.
Ляшко підкреслив, що МОЗ додатково в резерв для лікарень, які приймають хворих на COVID-19, перерозподіляє 400 тис. флаконів меропенему та 700 тис. пігулок амоксициліну.
"Ці антибіотики будуть перебувати в резерві для того, щоб лікувати хворих з коронавірусом, якщо це буде необхідно. Але хотів би нагадати усім: беручи в руки антибіотик, пам'ятайте, що це невідновний ресурс людства. Сьогодні у нас чергова загроза - формування антибіотикорезистентності. Загроза, яка показує, що в разі безконтрольного використання антибіотиків, людство може втратити такий неоціненний ресурс як антибіотикотерапія", - заявив Ляшко.
Він наголосив, що навіть встановлення діагнозу COVID-19 не є прямою підставою для застосування антибіотиків.
"Довіряйте своїм лікарям, не займайтеся самопризначенням антибіотиків. Оскільки антибіотики призначаються лише тоді, коли є докази того, що до вірусної інфекції приєдналася бактеріальна. Закликаю: жодного профілактичного призначення антибіотиків", - підкреслив заступник міністра.
Коронавірус в Україні: що відомо
- З початку пандемії на COVID-19 захворіли 732625 українців; померли 12 тис. 327. За останню добу зафіксовано 9 тис. 946 нових випадків захворювання.
- Степанов переконує, що в Україні немає проблеми із забезпеченням аптек антибіотиками
- Лікар Комаровський зруйнував міфи про пневмонію та антибіотики (відео)
- В Україні завершили випробування препарату для лікування COVID-19 і включили його до протоколу лікування