В Україні із вакцинацією від коронавірусу може бути проблема через низьку прихильність серед населення до таких видів профілактики хвороб.
Таку думку висловила лікарка-епідеміологиня національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк в ефірі телеканалу "Україна 24". За її словами, люди не хочуть вакцинуватися навіть від таких відомих інфекцій, як кір та краснуха.
"Якщо ми отримаємо вакцину наступного року і, можливо, будуть нові штами коронавірусу — може це (масова вакцинація — ред.) стане більш актуальним, як з грипом. Тут ще не всі нюанси відомі, але в будь-якому разі, це зазначається з усіх боків, у нас (в Україні - ред.) дуже низька прихильність до вакцинації, навіть від тих відомих інфекцій, які є — кору, краснухи... Було б дуже непогано проводити вакцинацію, профілактувати інфекцію. Але чомусь багато людей бояться і не роблять цього. Тому побоювання у людей будуть, тим більше що це новий вірус (COVID-19 - ред.), нова інфекція", — заявила лікарка.
Вона також закликала вакцинуватися проти сезонного грипу.
"Я закликаю вакцинуватися від грипу, тому що захворіти й грипом, і COVID-19 буде набагато складніше і гірше для організму. Тому те, що ми можемо займатися профілактикою, попередити, обов'язково потрібно попереджати за допомогою вакцинації. Вакцина від грипу не є небезпечною для здоров'я, у неї мінімальні ускладнення. Тому краще провакцинуватися. Звичайно, це особливо важливо для групи ризику", - зазначила Сояк.
Вакцина від коронавірусу: останні досягнення розробників
- Розробники німецької фармацевтичної компанії BioNTech спільно з американською корпорацією домоглися в третій фазі випробувань вакцини найкращого показника ефективності, показавши 90-відсотковий результат.
- У випробуваннях брали участь 43 538 добровольців, яким вводили вакцину і плацебо. Серед усіх учасників випробувань захворіли на коронавірусну інфекцію 94 людини. За даними виробників, серйозних побічних дій вакцини під час досліджень не виявлено.
- Згідно з наявними прогнозами, компанії виготовлять 50 мільйонів доз вакцини у 2020 році і понад одного мільярда - в 2021-му.
- Президент України Володимир Зеленський попросив канцлерку Німеччини Ангелу Меркель врахувати інтереси України при плануванні поставок майбутньої вакцини від COVID-19.
- В середині листопада 2020 року головний інфекційний лікар США Ентоні Фаучі заявив, що, згідно з попередніми даними, вакцина від американською біотехнологічної компанії The Moderna є ефективною проти COVID-19 на 94,5%. Він зазначив, що вакцинація може розпочатися у другій половині грудня.
- 18 листопада в МОЗ заявили, що близько 4 мільйонів українців отримають безкоштовне щеплення від COVID-19 у першій половині 2021 року. Пізнішу у відомтсві уточнили, що для повноцінного захисту від коронавірусу потрібно буде отримати дві дози вакцини, ціна однієї складе 7 доларів.