У всьому світі науковці вже відкрито визнають, що недооцінювали загрозу коронавірусу для дітей. Так, Центри з контролю і профілактиці захворювань США заявили про те, що реальна захворюваність серед неповнолітніх в десять разів вища за офіційні дані. З появою мутантних штамів ця загроза могла істотно зрости.
Як пише 24 канал з посиланням на CDC, в адміністрації президента США повідомили, що країна зіткнеться з "серйозними проблемами" в боротьбі з пандемією до літа. За словами експертів, британський штам B.1.1.7, який стрімко поширюється в Штатах, легше заражає дітей.
Читайте такожНа Житомирщині виявили "британський" штам коронавірусу
"Під час поширення попередніх штамів коронавірусу ми не бачили, щоб діти до восьмого класу часто заражалися або серйозно хворіли. І діти не заражали так часто інших членів спільноти. Новий штам на 50-100% більше заразний і викликає ускладнення приблизно в 55% випадків COVID-19", – йдеться в повідомленні.
Раніше з аналогічною заявою виступили фахівці в області дитячих інфекційних захворювань Стамбульського Університету. За їхніми словами, в Туреччині спостерігається значне зростання випадків коронавірусу серед дітей, який пов'язують з поширенням штаму В.1.1.7.
Мутантний штам вражає дітей молодше дев'яти років, викликаючи все більше випадків мультисистемного запального синдрому (MIS-C) – важке захворювання, пов'язане з коронавірусом. Симптоми цього стану дуже схожі на рідкісний синдром Кавасакі, що викликає запалення в серці, легенях і очах.
Що відомо про британський штам коронавірусу
- Перші повідомлення про виявлення нового штаму коронавірусу B117 з'явилися 19 грудня в Великобританії.
- Сьогодні британський штам виявлений в 111 країнах, в тому числі в Україні.
- Науковці вказують, що в новому штамі незвично велика кількість мутацій – 17 – в порівнянні з першим штамом SARS-CoV-2, який був виявлений в Ухані.
- Вісім з цих мутацій – на шипоподібному білку, який відповідає за інфікування. Деякі з них потенційно можуть впливати на здатність вірусу інфікувати людей.