Через поширення мутацій коронавірусу ускладнення під час хвороби почали частіше спостерігатися у молодших пацієнтів / фото УНІАН, Сергій Чузавков

В Україні стрімко поширюється "британський" штам коронавірусу SARS-CoV-2, який є більш заразним, а тому фіксуються високі показники смертності від COVID-19 і стрибок захворюваності.

Читайте такожНауковці зафіксували в Україні стрімке зростання смертності від COVID-19Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Він зазначив, що, по-перше, варто звернути увагу на абсолютну кількість заповнених ліжок.

"В листопаді в нас максимально було близько 30 тис., а на понеділок ми мали 306 600 заповнених ліжок у наших лікарнях", - сказав міністр.

Окрім того, причиною зростання кількості хворих і смертей міністр вбачає в поширенні нових мутацій вірусу.

"Друга річ, це зовсім інший штам вірусу. Про це ми попереджали та почали говорити відразу щойно він був у нас зареєстрований. Це британський штам вірусу, який вже розповсюджений по всій країні. І більша кількість людей заражається цим вірусом. Він передається набагато швидше, скорочений інкубаційний період і, головне, він достатньо агресивний, тобто велика кількість людей хворіє саме важко, дуже швидко розвивається хвороба", - заявив Степанов.

Він також підкреслив, що через поширення нового штаму ускладнення під час хвороби тепер "помолодшали".

"Якщо раніше важкий перебіг хвороби ми бачили в людей, які були старші за 60 років, то зараз це і 40 років, і у проміжку між 30 та 40 роками", - зазначив міністр.

Коронавірус в Україні

Читайте такожКоронавірус у дітей стає агресивнішим: як змінився перебіг хвороби (відео)