У НСЗУ зазначили, що лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах, в стаціонарних умовах є безоплатним / фото УНІАН

Директор Департаменту комунікацій Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Тетяна Бойко наголошує, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарних умовах є безоплатним.

Читайте такожВ Україні з квітня по серпень до медзакладів було госпіталізовано 48 тисяч пацієнтів з COVID-19Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала під час брифінгу.

Відео дня

"Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах, в стаціонарних умовах є безоплатним для пацієнтів. У тариф на оплату послуг медзакладів, які надають стаціонарну медичну допомогу таким пацієнтам, включено всі лікарські засоби та медичні вибори, необхідні для лікування: як в умовах терапевтичних інфекційних відділень, так і в умовах інтенсивної терапії", - зазначила Бойко.

Вона також нагадала, що тариф, за яким НСЗУ сплачує послуги медзакладів за надання допомоги хворим на COVID-19 чи з підозрою на нього, включає кошти на доплати медикам, які безпосередньо працюють з такими пацієнтами.

"Доплати у розмірі до 300% до заробітної плати", - нагадала директор департаменту.

Бойко зауважила, що за здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладів несе відповідальність головний лікар закладу.

Крім того, говорячи про оплату роботи мобільних бригад, вона пояснила, що тариф на оплату їхніх послуг включає виїзд до пацієнта з підозрою на COVID-19, забір біологічного матеріалу для тестування на коронавірус методом ПЛР та доставку цього матеріалу в лабораторію.

"Станом на сьогодні НСЗУ виплатила майже 3,5 млрд грн за надання медичними закладами допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього у квітні-липні цього року", - повідомила Бойко.

Коронавірус в Україні:

  • В Україні станом на ранок 8 вересня з початку пандемії зареєстровано 140 тис. 479 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 тис. 934 летальні, 63 тис. 546 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 2 тис. 411 нових випадків.
  • З квітня по серпень до медзакладів було госпіталізовано 48 тис. пацієнтів з COVID-19.
  • Національна служба здоров'я законтрактувала 25 центрів екстреної медичної допомоги та 260 медзакладів для надання допомоги пацієнтам з COVID-19.