Ілюстрація REUTERS

Антимонопольний комітет України рекомендував авіаперевізникам утриматися від поширення інформації про можливість придбати квитки та здійснити переліт до завершення карантину.

Читайте такожВ Євросоюзі опублікували нові рекомендації для авіаперельотів

Як пояснюють в прес-службі АМКУ, така інформація може ввести в оману споживачів, оскільки може бути сприйнята як гарантоване відновлення регулярного авіасполучення між Україною та іншими країнами, що не відповідає дійсності.

Відео дня

"За наявною в Комітеті інформацією, авіаперевізники здійснюють поширення інформації про можливість купівлі авіаквитка на регулярні авіарейси сполученням між Україною та іншими країнами з 23 травня 2020 року. При цьому вони не зазначають, що карантинні обмеження на здійснення регулярних авіарейсів між Україною та іншими країнами можуть бути подовжені на невизначений термін, у зв’язку з чим здійснення регулярного рейсу буде неможливим", - зазначають в регуляторі.

При цьому в АМКУ зауважують, що деякі авіаперевізники, за результатами скасування рейсів, пропонують споживачам авіапослуг на власних сайтах лише дві опції зворотного зв’язку - «Змінити бронювання» та «Обміняти квиток на промокод». Відшкодування вартості перевезення, якою могли б скористатися пасажири для повернення коштів за невикористані квитки у зв’язку зі скасуванням рейсів, форма зворотного зв’язку не передбачає. Отже, пасажирам надається неповна інформація (замовчуються інші варіанти обов’язкових опцій, передбачених Авіаційними правилами) про можливість реалізації їх прав у повному обсязі.

Враховуючи це, АМКУ прийняв обов’язкові для розгляду рекомендації:

- Утриматись від поширення неповної інформації, зміст якої стосується продажу квитків з 23 травня 2020 року та здійснення регулярного авіасполучення між Україною та іншими країнами, в той час як офіційна інформація про відкриття авіасполучення між країнами не підтверджена компетентними органами обох країн.

- Надавати споживачу авіапослуги повну та актуальну інформацію про неможливість здійснення регулярного рейсу, у разі якщо авіасполучення між Україною та іншими країнами не буде відкрито.

- Надавати споживачам авіа послуг повні та доступні відомості про всі варіанти обслуговування, що передбачені Авіаційними правилами, зокрема шляхом розміщення на власному сайті інформації щодо відшкодування вартості авіаквитків у зв’язку зі скасуванням рейсів.

Серед авіакомпаній, яким АМКУ закидає поширення невідповідної інформації: Wizz Аir, «Міжнародні авіалінії України», Czech Airlines, Lufthansa, Ryanair та Swiss.

"Про результати розгляду рекомендацій ці та ще 6 авіакомпаній мають повідомити Антимонопольний комітет України у 10-денний строк з дня їх отримання. Хочемо нагадати авіаперевізникам, що порушення Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» тягне за собою накладення штрафу у розмірі до п'яти відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф", - заявляють в АМКУ.

Як повідомляв УНІАН.Туризм, раніше в Міністерстві інфраструктури також відреагували на плани низки авіакомпаній відновити рейси з України вже в травні-червні. У відомстві вважають, що подібні заяви вводять людей в оману, адже про відновлення авіасполучення України з іншими країнами на момент анонсу рейсів мова не йшла.

Тільки 20 трвня 2020 року в Кабміні ухвалили рішення, що Україна відновить авіасполучення з 15 червня. Втім, з якими саме країнами це буде можливо зробити і взагалі чи можливо - поки невідомо, адже в тому ж Євросоюзі ще досі діють обмеження на в'їзд для громадян третіх країн через пандемію коронавірусу. Коли їх скасують - поки чітких прогнозів немає.

Підписуйтесь також на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.