Українці перестали сумлінно дотримуватися правил епідеміологічної безпеки через втому від обмежень.
Таку думку висловила психологиня Олена Рихальська в ефірі каналу "Україна 24".
"Українці дуже стомилися. Це народ, який дотримується правил, але вони стомилися носити маски, мазатися всякими засобами. І я дуже часто чую, на жаль, що це ні до чого не приведе і краще перехворіти, ніж щодня ґвалтувати себе. Я таке не раз чула і від клієнтів, і просто від оточуючих людей. Втомилися не тільки українці. Я відпочивала в Хорватії, і там масок немає. Тапчани на пляжі всі зайняті. Тільки якщо зайти в магазин і в аптеку, — маски. Люди психологічно не бачать сенсу. Соціум не пояснює, навіщо це", — сказала вона.
Психологиня розповіла, чи готові українці до ймовірного посилення карантину.
"Українці слухняні, вони будуть сидіти вдома, але шукатимуть лазівки, як це обійти. Знайдуть собак, з якими потрібно гуляти, або кудись виїжджати, і так далі. З одного боку, ми законослухняні, з іншого — нам хочеться життя", — сказала вона.
Адаптивний карантин в Україні
- З 1 серпня адаптивний карантин в Україні передбачає поділ усіх регіонів на чотири зони - "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону", залежно від епідеміологічної ситуації в кожному окремо взятому.
- У кожній з епідеміологічних зон встановили різні карантинні обмеження. Найм’якіші - в "зеленій" зоні, найбільш жорсткі заборони очікують регіони "червоної" зони.
- Кабінет міністрів 26 серпня продовжив дію адаптивного карантину до кінця жовтня.
- 21 вересня в Україні набуло чинності нове карантинне зонування.
- За результатом перегляду карантинного зонування було вирішено виключити Київ з помаранчевої зони.