На ранок 21 березня в Миколаївській області виявлено 353 нових випадки COVID - 19 / Ілюстрація REUTERS

Миколаїв з 24 березня посилює карантин через погіршення ситуації з COVID-19.

Про це повідомив голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім в Facebook.

Читайте такожКиївщина опинилась у "червоній зоні" карантину

"Все дуже погано, ми впевнено йдемо до "Червоної зони". По одному з показників місто вже там - це кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим і підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис.населення - 101,15 (при допустимому не більше 60 на 100 тис. населення)... Для стабілізації ситуації ми вводимо більш суворі карантинні обмеження в рамках "помаранчевої зони", які набувають чинності з 01:00 24 березня і будуть діяти до 04 квітня включно", - зазначив він.

Буде заборонена: робота закладів культури (будуть закриті кінотеатри, театри, музеї, концертні зали); робота торгово-розважальних центрів (крім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії); робота ярмарків "вихідного дня"; проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 кв.м на одну людину); проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших); присутність глядачів на спортивних змаганнях.

Крім того, заклади громадського харчування працюватимуть виключно на винос; працюватимуть - при дотриманні суворих норм і без роботи кафе - автозаправні станції; перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом.

Як і фітнес і спортивні зали, але без групових занять, працюватимуть дитячі садки. Школи після канікул повернуться до навчання дистанційно; всі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу; приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи.

Крім підприємств критичної інфраструктури; великим продуктовим магазинам рекомендовано ввести "спеціальні години відвідування" для громадян похилого віку.

"Громадський транспорт працюватиме у звичайному режимі. З дотриманням строгих норм перевезення пасажирів і масочного режиму. Із заповненістю місць для сидіння на 50%", - зазначив Кім.

Станом на ранок 21 березня в Миколаївській області виявлено 353 нових випадки COVID-19, всього - 48274, в тому числі в Миколаєві - 240, з початку пандемії - 31949.

Ситуація в Київській області

Київської області з 21 березня посилюють карантинні обмеження для стримування поширення COVID-19. Рішення про посилення карантину було прийнято минулої п'ятниці, введені обмеження майже повністю збігаються з обмеженнями "червоної зони".

21 березня 2021 року стало відомо про те, що Київська область включена до "червоної" зони епідемічної небезпеки за рівнем поширення коронавірусної хвороби.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram