Шкарлет розказав, якими були перші два тижні нового навчального року та з якими проблемами стикнулися учні та вчителі / фото REUTERS

Навчатимуться школярі дистанційно чи очно залежатиме від карантинного зонування, яке наразі діє в країні.

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 розповів в.о міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Читайте такожВ Україні через COVID-19 більш як півтисячі класів перебувають на самоізоляції, 37 закладів освіти – на дистанційному навчанні

За словами очільника відомства, все залежатиме від того, в якій зоні перебуватиме та чи інша адміністративно-територіальна одиниця.

"Якщо це буде червона зона, то, звісно, передбачається навчання лише в дистанційному форматі", - наголосив в.о міністра.

На запитання, чи підуть усі школи на дистанційне навчання від листопада, Шкарлет відповів:

"Я не готовий сказати, чи саме від листопада, чи від жовтня, чи, можливо, від грудня. Все виходитиме з того, чи дотримуватимуться норм карантину, безпеки".

Голова Міносвіти розповів, що на початку цього року без доступу до інтернету було близько 800 українських шкіл, а зараз ця цифра скоротилася до 59.

До слова, за підрахунками Міністерства цифрової трансформації, 17 тисяч населених пунктів досі не мають якісного інтернету. На це Шкарлет сказав:

"У нас трошки інша статистика. Міністерство цифрової трансформації рахує сто мегабіт у секунду, а для шкіл достатньо тридцять. Міністерство освіти від початку року ретельно опрацювало сиутацію з підключенням до дистанційного навчання шкіл та інтернету", - наголосив голова МОН.

Навчання в умовах пандемії коронавірусу: що відомо

  • З 1 вересня навчання у школах розпочалося у всій Україні, крім регіонів "червоної зони". Вчителям та учням молодших класів дозволяють бути без масок.
  • У МОЗ рекомендують школам відкрити різні входи для учнів молодших і старших класів, щоб діти не перетиналися. З цих же міркувань уроки рекомендують розпочинати у різний час для різних класів. Наприклад, із 15-хвилинним проміжком. 
  • В Україні за 2 тижні навчання захворюваність вчителів та учнів на коронавірус різко збільшилася.