Дитячі оздоровчі табори поки перебувають на карантині / фото slavutych.kiev.ua

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля ухвалила рішення щодо недоцільності відкриття дитячих оздоровчих таборів раніше 1 липня цього року.

Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 16 червня, повідомляє прес-служба Кабміну.

Доповідаючи про стан ситуації з дитячими оздоровчими таборами, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зазначив, що попри необхідність оздоровити цього літа більше 1,2 млн дітей, більшість з яких є представниками пільгових категорій населення, клінічна ситуація щодо COVID-19 залишається достатньо напруженою.

Відео дня

Читайте такожЛікарка пояснила, чим небезпечний дитячий табір під час пандемії COVID-19

«Ми бачимо велику проблему з можливими спалахами в дитячих таборах інших інфекційних хвороб, зокрема кишкових, так як це було у 2018-2019 роках. В таких випадках необхідно буде терміново доставляти дітей в інфекційні лікарні, левова частина яких зараз безпосередньо працюють з COVID-19», - зазначив Степанов.

Також, за його словами, діти будуть приїжджати в дитячі табори з різних регіонів, в яких різна епідемічна ситуація, що може сприяти поширенню коронавірусу між регіонами України. До того ж, перевірки в дитячих таборах встановили недостатній контроль за харчуванням дітей та порушення санітарно-гігієнічних норм.

«У зв’язку з цим та у зв’язку з погіршенням сьогоднішньої ситуації з епідемією коронавірусу ми вважаємо, що відкриття закладів оздоровлення наразі є передчасним. Водночас ми не виключаємо такого рішення, починаючи з 1 липня, але не раніше. Нам потрібно додатково відстежити епідемічну ситуацію, і протягом тижня ми будемо приймати рішення залежно від умов адаптивного карантину», - сказав міністр охорони здоров’я, додавши, що 22 червня стане додатковою датою, коли можна буде приймати рішення про можливий час відкриття дитячих таборів.

Читайте такожУ МОЗ пропонують не відкривати цього літа дитячі оздоровчі табори

Своєю чергою, міністр соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що 75% тих дітей, які мають бути оздоровлені цього року, – це діти з малозабезпечених сімей, які потребують соціальної підтримки. «Тому давайте будемо думати перш за все про їхнє здоров’я. Мінсоцполітики вважає, що оздоровча компанія має бути тільки тоді, коли покращиться епідемічна ситуація в країні», - зазначила міністр.

Як повідомляв УНІАН, 20 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження в Україні адаптивного карантину з 22 травня по 22 червня з огляду на епідситуацію у регіонах.

Відкриття дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв тощо, «зелений туризм» можливі лише на п’ятому етапі послаблення карантину та за умови дотримання протиепідемічних рекомендацій.

11 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що сумнівається в доцільності відкриття дитячих оздоровчих таборів в Україні у поточному році.