Перед тим, як піти на богослужіння, потрібно виміряти температуру / фото УНІАН

Православна церква України з 22 травня поступово поновлює богослужіння за участю прихожан з дотриманням визначених заходів безпеки в регіонах, в яких простежується покращення епідеміологічної ситуації.

Про це йдеться в повідомленні ПЦУ у Facebook.

Зазначається, що увесь час карантинних заходів ПЦУ дотримувалась обмежень, «розділяючи цей тягар з усім українським суспільством».

Відео дня

«У зв’язку із поступовим зняттям урядом обмежень карантину Православна церква України з 22-го травня поступово відновлює спільні богослужіння за участі мирян з дотриманням визначених заходів безпеки в регіонах, в яких простежується покращення епідеміологічної ситуації», - повідомили у ПЦУ і наголосили, що залишається обов’язок під час перебування у храмах дотримуватися карантинних вимог.

Читайте такожКличко закликав запустити наземний громадський транспорт і відкрити великі магазини в Києві з 23 травня

В ПЦУ нагадують, що відповідно до рішення Кабінету міністрів дозволяється проведення богослужінь за умови участі не більше однієї особи на 10 кв. м площі храму. Перед тим, як піти на богослужіння, потрібно виміряти температуру. Варто залишитися вдома, якщо ви погано почуваєтесь чи маєте ознаки респіраторних захворювань, контактували нещодавно з хворими.

«У разі доброго самопочуття, до храму заходити лише в масках. У тому разі, коли людина її не має з собою, парафія має її запропонувати. Також у храмі обов'язково мають бути наявні дезінфікуючі засоби, розташовані одразу при вході. Окрім цього, варто регулярно дезінфікувати храм та поверхні, хоч для вшанування ікон досі достатньо поклону», - додали в ПЦУ.

Зазначається, що у тому разі, коли храм заповнений відповідно до норм карантину, інші віряни можуть брати участь у богослужінні на території храму – із дотриманням “соціальної дистанції”. Для цього священнослужителям варто попередньо позначити місця для зручності та безпеки вірян. За можливості – розташувати на вулиці засоби трансляції.

«Причастя буде, як і раніше, подаватися кожному окремо в руки. Перед самим Таїнством як священник, так і миряни повинні окремо продезінфікувати руки», - наголошують в ПЦУ.

Як повідомляв УНІАН, 20 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження в Україні адаптивного карантину з 22 травня по 22 червня з огляду на епідситуацію у регіонах.

В Україні станом на ранок 22 травня в Україні 20 тис. 148 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 588 летальних, 6 тис. 585 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 442 нові випадки.

Читайте також: