Наприкінці вересня всі школи в Україні масово позакривають / фото УНІАН

Коронавірус в Україні щодня б'є рекорди за кількістю нових випадків інфікування. Але восени ситуація погіршиться.

Читайте такожКашель и коронавірус: лікар вислови стурбованість через "популярних" симптом у дітей

До кінця вересня школи, ймовірно, закриються через епідемію COVID-19, діти масово почнуть кашляти. А в листопаді в Україні може скластися ситуація, коли медикам доведеться вибирати, кого рятувати, а кого ні.

Відео дня

Про це розповів лікар-епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Андрій Александрін в інтерв'ю виданню Обозревателю.

За його словами, показники коронавірусу в Україні прогнозовані, тому що у нас йде системне наростання першої хвилі.

"Крім того, у нас не працюють на запобігання поширенню COVID-19 - не працюють з контактними, не проводять епідеміологічних розслідувань в осередках, які не відправляють конкретних контактних людей на самоізоляцію або не тестується їх. Це і позначається", - сказав епідеміолог.

Александрін підкреслив, що далі ситуація буде погіршуватися, і особливо це буде відчутно в кінці жовтня.

"1 вересня діти пішли в школу. Дитяче населення не є групою ризику, але воно є рушійною силою розвитку гострих респіраторних захворювань. Коли у нас буде накладатися одне на інше, це буде погіршувати ситуацію", - додав він.

Також епідеміолог вважає, що вже через місяць школи масово закриватимуть на карантин.

"Коли 1 вересня всі масово пішли в школу, в кінці вересня або в середині жовтня всі школи масово закриють", - підкреслив він.

Коронавірус в Україні: новини на тему

  • В Україні за низкою причин наступний пік захворюваності коронавірусом буде шаленим. В країні в день реєструватимуть понад 10 тисяч хворих COVID-19. Таку думку висловив інфекціоніст Вадим Арістов.
  • Глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що українська влада не буде йти за сценарієм повної зупинки економіки в разі другої хвилі коронавірусу. У держави немає ресурсів, щоб просто всіх посадити вдома і платити допомогу.
  • Стало відомо, як пройшов перший навчальний тиждень в школах України в умовах пандемії.