Відкриття ТРЦ в Києві стане можливим за низки умов / фото Depositphotos

Влада Києва наполягає, що відкриття торговельно-розважальних центрів стане можливим в разі дотримання існуючих карантинних обмежень та після відкриття метро.

Як повідомила прес-служба Київської міської держадміністрації, столична влада провела консультацію з підприємцями щодо відкриття ТРЦ.

Зокрема, в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський під час онлайн-зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні та радником Київського міського голови Володимиром Бондаренком заявив, що відкриття ТРЦ у Києві можливе за двох умов: дотримання існуючих обмежень та відкриття метро.

Читайте такожЗаповнення на 30%: у Мінкультури розповіли, як будуть працювати кінотеатри після послаблення карантину

"Столична влада пильно стежить за інформаційним простором, і ми "за" відкриття ТРЦ, але разом із тим необхідно нівелювати всі складнощі та ризики щодо збільшення захворюваності. Торговельно-розважальні центри без метрополітену навряд чи зможуть запрацювати, хоча б тому, що працівникам необхідно добиратися на роботу. Це саме та частина працівників, яка забезпечує функціонування бізнесу, який працює в ТРЦ. Тож, аби не ускладнювати трафік у Києві, є сенс почекати з відкриттям ТРЦ до відновлення роботи метрополітену. Тому ми чекаємо на рішення Кабінету міністрів, коли нам дозволять відкрити метро", - зазначив Мондриївський.

Він підкреслив, що послаблення обмежувальних заходів не варто розцінювати як повну відміну карантину, і після відкриття ТРЦ міська влада планує контролювати разом з санепідеміологами дотримання правил. У разі їхнього порушення під час карантину відповідні підрозділи матимуть право штрафувати або навіть закривати такі ТРЦ.

Своєю чергою, Бондаренко додав, що говорити про офіційну дату відкриття ТРЦ у Києві зарано. «У нас не буде прив’язки до конкретної дати, коли саме відкриються всі ТРЦ. Це пов’язано з тим, що кожний центр має різний ступінь готовності до цього. Тому, як тільки ТРЦ буде готовий до відкриття, за умови дотримання усіх правил, він і розпочне роботу. Хочу зважити на те, що завдяки нашій співпраці бізнес відповідально готується до відкриття, але треба одразу розуміти, що обов’язковим лишається вхідний санітарний контроль. Усе інше, що залежить від міста, зокрема, транспортне забезпечення, над цим ми працюємо», – прокоментував Бондаренко.

Читайте такожМаски, рукавички і ліміт на пасажирів: Кличко розповів, як працюватиме громадський транспорт у Києві

Як повідомляв УНІАН, 18 травня міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про готовність міської влади з 25 травня відновити роботу метрополітену і чекає на відповідне рішення Кабінету міністрів.

18 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що з 22 травня Україна переходитиме до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень. Рішення про відповідний подальший перебіг карантину прийматимуться на засіданні уряду 20 травня. За словами Шмигаля, з 25 травня уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де дозволятиме епідеміологічна ситуація.

Читайте також: