У рамках адаптивного карантину із серпня країна розділена на зони за рівнем небезпеки. Найжорсткіші обмеження діють у "червоній".
У МОЗ не відкидають введення режиму "червоної зони" для всієї України, якщо епідемічна ситуація в нашій країні погіршиться.
Про це йдеться в матеріалі "РБК-Україна" "Бунт" червоної зони". Чим влада відповість на саботаж карантину в регіонах".
Читайте також"Скажений пік": інфекціоніст попередив про значний стрибок кількості хворих на COVID-19 в Україні
"У разі погіршення епідемічної ситуації не виключено, що уряд буде змушений ввести режим "червоної зони" для всієї країни, щоб стримати зростання захворюваності. Тому що здоров'я нації - пріоритет уряду", - передає "РБК-Україна" слова представника МОЗ.
При цьому Кабмін й надалі планує рухатися шляхом адаптивного карантину, щоб не обмежувати роботу бізнесу.
Як йдеться у матеріалі, кількість хворих на COVID - 19 по всій країні за минулий місяць зросла вдвічі. У Міністерстві охорони здоров'я "РБК-Україна" зазначили, що таке зростання вже призводить до переповнення "стаціонарів", де лікують хворих на "ковід". МОЗ у цій ситуації звинувачує недотримання карантинних заходів.
З 1 серпня адаптивний карантин в Україні передбачає поділ всіх регіонів на чотири зони - "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону", залежно від епідеміологічної ситуації в кожному окремо взятому.
У кожній з епідеміологічних зон встановили різні карантинні обмеження. Найм'якші - у "зеленій" зоні, найбільш жорсткі заборони очікують регіони "червоної" зони (заборона на роботу громадського транспорту, ТРЦ, кафе і ресторанів (крім доставки), відвідування дитячих садків, шкіл та ін.).
З 7 вересня до "червоної зони" потрапили вже три обласні центри: Івано-Франківськ, Тернопіль та Чернівці.
Кабінет міністрів на засіданні 26 серпня продовжив дію адаптивного карантину до кінця жовтня.