З 22 травня в Україні планується перехід до адаптивної моделі карантину.
Запроваджений в Україні з метою стримування коронавірусу карантин діє до 22 травня, при цьому з 11 травня відбулося деяке послаблення обмежень.
Читайте такожСтепанов повідомив, за яких умов у регіонах дозволять пом'якшити карантин
Уряд України розробив поетапний план виходу з карантину. Наразі, як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, розробляються подальші кроки в цьому напрямі.
З 22 травня, зокрема, планується запуск другого етапу виходу з карантину. При цьому сам карантин планують продовжити, проте з поступовим переходом до його адаптивної моделі.
Адаптивний варіант карантину передбачає, що залежно від розвитку ситуації, карантинні заходи будуть пом’якшувати, але при цьому дедалі більше повноважень уряд передаватиме на місця органам місцевого самоврядування, щоб можна було локалізувати хворобу в місцях, де вона виникає.
Тобто, це означає, що в разі спалахів інфекції в окремих регіонах карантинні обмеження будуть посилювати саме там, а не по всій країні.
На другому етапі послаблення карантинних заходів з 22 травня Кабмін планує, зокрема, таке:
Метрополітен може запрацювати вже з 25 травня. Однак, як наголосив Шмигаль, це стане можливе "в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація".
Читайте такожВ ЄС домовились про правила безпечної відпустки влітку
Судячи зі слів головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, загальний карантин в Україні триватиме принаймні ще місяць – до 22 червня.
Водночас він наголосив, що карантин буде адаптивний з певними пом’якшувальними заходами. Загалом все буде залежати від епідситуації в країні: якщо кількість хворих і нових заражень коронавірусом буде різко скорочуватися, карантин можуть скасувати і передчасно.
Читайте також: