У МОЗ визнають, що встановлені для роботи дитсадків вимоги важко виконати

За словами Степанова, дитина, яка захворіла, може інфікувати людину з групи ризику, наприклад, свою бабусю.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов визнає, що встановлені для роботи дитсадків протиепідемічні вимоги досить важко виконати, але наголошує на їх необхідності для зниження ризику поширення COVID-2019.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час брифінгу в Чернівцях.

«Коли ми говоримо про протиепідемічні норми, заходи, яких потрібно дотримуватись у тому числі і в дитячих садочках, то ми, перш за все, говоримо, щоб людина не захворіла», - заявив Степанов.

За словами міністра, «ми розуміємо, що інколи їх достатньо важко виконати, ці заходи, але ми говоримо, що при дотриманні цих заходів ризик захворюваності дуже-дуже сильно знижується. Їх треба дотримуватись, адже ми не хочемо, щоб наші дітки хворіли».

Читайте такожСьогодні МОЗ надасть дитсадкам рекомендації щодо роботи під час виходу з карантину - Зеленський

Степанов зауважив, що дитина, яка захворіла, потім може інфікувати людину з групи ризику, наприклад свою бабусю.

"Є вихователь, який повинен слідкувати за тими обмеженнями, які виконує дитинка. Звичайно, достатньо важко три- чи чотирирічній дитині сказати: ти повинен виконати перше, друге, третє і четверте. І потім розраховувати на її свідомість, що вона виконає. Для цього є вихователі, які повинні за цим слідкувати".

Своєю чергою, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що «це питання дуже бурно обговорювалось з міністрами… Ми вирішили так – є базові правила, які видав МОЗ, після цього МОЗ з однієї сторони і місцева влада з іншої приймають рішення щодо готовності садочка працювати».

«Вам же не потрібно, щоб дитина, яка переносить (коронавірус - УНІАН) практично безсимтомно, перенесла вірус похилій людині – бабусі чи дідусю. Ми шукаємо баланс, він буде знайдений, треба дати час», - сказав Аваков.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів ухвалив рішення про встановлення адаптивного карантину в Україні з 22 травня по 22 червня. Згідно з цим рішенням, з 25 травня в регіонах, які відповідають відповідним критеріям дозволяється відкривати дошкільні навчальні заклади.

В оприлюдненому для громадського обговорення проекті тимчасових рекомендацій головного санітарного лікаря щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти МОЗ рекомендує на період карантину заборонити у дитсадках використання тканинних рушників, м'яких іграшок та килимів з довгим ворсом.

Згідно з проектом рекомендацій, ранкове приймання дитини проводить вихователь групи на території дитсадка за межами будівлі, батьки та особи, які супроводжують дитину, мають бути в масках (у тому числі саморобних) або респіраторах, щоб вони закривали рот та ніс, а очікування на території закладу повинно бути обмежене.