Карантин на Львівщині продовжили до 5 червня / фото УНІАН

На Львівщині обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішила продовжити карантин до 5 червня.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

"Попри високу кількість звернень і стабільно високі цифри госпіталізованих хворих протягом останніх 2-ох тижнів, ми маємо заповненість ліжок - 22%, а кількість проведених ПЛР тестувань на 100 тис. населення - 97. Однак загальний показник інцидентності - 13,5 (по м. Львову - 27,3, по області - 7,5) не дозволяє нам пом'якшувати карантинні заходи у Львівській області. Тобто, саме ситуація у Львові вплинула на рішення про продовження карантинних заходів", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Відео дня

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, відмічається зростання кількості пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування за останні 7 днів.

"Якщо аналізувати показники, то ми не входимо в ту межу, яка дозволяє послаблення карантину, адже кількість пацієнтів зі Львова становить левову частку серед усіх інфікованих", - наголосив Чемерис.

Читайте такожУкраїна пом’якшує карантин: які обмеження відсьогодні знято, правила та умови

Постанова Кабміну передбачає три критерії, за якими можна послаблювати карантин. Львівщина попадає під послаблення лише по двох. По інцидентності область не проходить межу, за якою можна пом’якшувати карантин.

Відтак, комісія ухвалила рішення продовжити карантин на території області до 5 червня.

Як повідомляв УНІАН, 20 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження в Україні адаптивного карантину з 22 травня по 22 червня з огляду на епідситуацію у регіонах.

Уряд ввів певні показники епідемічної ситуації в регіонах, а саме: інцидентність - це середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення, яка повинна становити менш як 12 осіб на 100 тис. населення; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19, повинна становити менш як 50%; кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментого аналізу повинна становити більше, ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.